ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090
קטגוריות

קבלה וקמעות

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 121

שויתי מפואר עבודת יד על זכוכית - פלשתינה צפת תרצ"ה | 1935

לוח שוויתי בעבודת יד על זכוכית צבע זהב עם ציורים של מחתה, מלקחיים, כד שמן, כבש, עם שמות קודש קבליים מספר תהלים, באומנות המכונה "ציור מאחורי הזכוכית" בתחתית השיותי רישום: "הכותב אברהם אלפסי פ"ה עיר הקודש צפת שנת תרצ"ה" פגם בחלק התחתון הימני, מצב כללי טוב. גודל 70X54 ס"מ, פלשתינה - צפת 1934.
הפריט נמכר ב $600 החל מ $600
פריט מס' : 122

קמע האילן הקדוש - מגילת נייר. משנות ה'ת"ר | 1840

קמע אילן מודפס על נייר. 8 יריעות נייר מחוברות. הקמע מחולקת לשלושה חלקים עיקריים. ובהם, יסודות חכמת הקבלה, טבלאות ואיורים קבליים, וה'אילן הקדוש' - סדר השתלשלות העולמות מרבי מאיר פאפרש מ'גורי האר"י' ז"ל. מלבד החלק העיוני הרב שבמגילה המסביר בצורה ויזואלית את יסודות חכמת הקבלה, ומיועד ללומדי חכמת הקבלה, וכפי שכתב האדמו"ר רבי ישעיה מושקאט מפראג [חתן רבי יצחק מראדוויל ותלמיד מובהק של המגיד מקוז'ניץ וחברו של בעל ה'חידושי הרי"ם'] בהסכמתו להדפסת ה'אילן הקדוש': "דבריו הקדושים יקרים מפז ומפנינים נכלל בו כל כתבי האר"י זלה"ה... והבקי בדבריו הקדושים יכול בנקל לעסוק בחכמת הקבלה". הרי שקמיע האילן הקדוש מסוגל "לשמירה מכל נזק - ומסוגל לגדל בנים". המגילה נתונה בתוך נרתיק תואם עשוי פח מתפורר ופגום | אורך המגילה: כ-3.5 מטר, רוחב: כ-21 ס"מ. שיקום מקצועי בחלקו העליון עם פגיעה קלה בטקסט. מצב כללי: טוב.
החל מ $500
פריט מס' : 125

מנורת למנצח מצוירת וכתובה ביד על קלף בעבודת מגזרת עם פיטום הקטורת ופרשיות 'קדש ושמע'. ישראל. המאה ה-20.

מגילת קלף בכתב יד עם מנורת למנצח בעבודת מגזרת צבעונית עם פיטום הקטורת ופרשיות 'קדש ושמע'. ציורים מרהיבים של כלי המקדש. 12 עשר השבטים והמזלות. צמחיה ופרחים בשלל צבעים. זוג צבאים וציור הכותל המערבי. המנורת למנצח נעשתה על קלף נפרד שהוצמד למגילה. מידות: 27X97 ס"מ. הנורה בעבודת המגזרת מנותקת חלקית בצד אחד. כתמים. פגמים קלים. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $500 החל מ $500
פריט מס' : 126

מרקחת מאתרוגיהם של גדולי ישראל מעשה ידי הרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

קופסה קטנה אשר ניתנה מידיה של הרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה, אשת חבר לרבינו שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט"א, עם "ריבת אתרוגי גדולי הדור", מעשי ידיה של הרבנית קנייבסקי ע"ה, אשר הכינה ורקחה מאתרוגים עליהם ברכו גדולי הדור, על הקופסה מופיעים שמותיהם של: אביה הגרי"ש אלישיב, יבדל"א בעלה הגר"ח קנייבסקי, הגר"ע יוסף, הגרי"ש וואזנר ועוד ועוד מגדולי הדור הקודם זצ"ל וגדולי הדור שליט"א יבדל"א. הרבנית שהייתה מכינה כל שנה לאחר חג הסוכות את מרקחת האתרוגים הזו הייתה מחלקת אותם בעצמה במשך כל השנה קופסאות מהמרקחת לסגולה ללידה קלה. הקופסה שלפנינו היא מהשנה האחרונה לחייה של הרבנית וכך מספר המוסר: "בחודש אלול תשע"א עמדה הרבנית קנייבסקי ע"ה תחת ביתה שברחוב רשב"ם עם קבוצת מתגודדות המבקשות עצה וברכה ובצמוד אליה עמדה ביתה תליט"א וניתבה את הנדחקות הרבות ואז קראה בקול 'יש כאן מישהי נוספת שזקוקה לריבת אתרוגים לסגולה ללידה קלה?' אישה שעברה ברחוב ושמעה את הקריאה מיד נדחקה גם היא ואמרה 'כן, אני רוצה עבור אחיינית שלי שעומדת ללדת בחודשים הקרובים', קראה לה הרבנית קנייבסקי והאצילה את ברכותיה על קופסת מרקחת האתרוגים שתהיה סגולה ללידה קלה ומסרה את הקופסה לידי הדודה. ואז נדחקה אישה נוספת ואמרה שגם היא מבקשת לקבל ממרקחת האתרוגים מכיוון וגם היא זקוקה לסגולה זו, ענתה לה הרבנית קנייבסקי ע"ה 'מצטערת, זו הייתה הקופסה האחרונה מהמרקחת שהכנתי השנה. תחכי לאחרי סוכות הבא (בעוד כחודש) ותבואי לקבל מהמרקחת החדשה' אבל לדאבונינו, לאחר כחודש בעיצומו של חג הסוכות תשע"ב נלקחה הרבנית ע"ה לבית עולמה והמרקחת החדשה בוששה מלבוא. האישה שקיבלה את הקופסה היא דודתי והאחיינית שאליה נשלחה המרקחת זו אישתי. מאז ועד היום 'הקופסה' שמורה אצלנו במקפיא בבית וכל אחת מבנות המשפחה מקבלת מאתנו קמצוץ מהמרקחת לפני הלידה". הקופסה אינה מלאה, נשמרה בהקפאה כל משך זמן זה, הכיתוב מחוק מעט.
החל מ $1000