ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090
קטגוריות

מכירה מס' 6 - 29.07.2015

 

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 326

ספר "אור ישראל" קבלה, פרנקפורט תס"ב – מהדורה יחידה עם שער מפואר.

ספר "אור ישראל" פירושים על מאמרי הזהר למוד הסוד מסדר האצילות באורים בכתבי האר"י ודיני שלחן ערוך אורח חיים על פי הקבלה, מאת המקובל הרב ישראל יפה אב"ד שקלוב, המחבר בהקדמתו כותב על גזירות ת"ח ות"ט. פרנקפורט דאדר תס"ב, מהדורה יחידה. הסכמות רבות, 195 דף. גודל 32 ס"מ, (וינוגרד 142 פירדברג). לאורך הספר איורים ותרשימים קבליים, שער עם ציורים מפוארים ומרשימים ביותר עם דמויות מהתורה והנביא. כריכה חדשה, מעט נקבי עש, פגם קל במספר דפים עם פגיעה בטקסט באותיות בודדות.
הפריט נמכר ב $100 החל מ $100
פריט מס' : 327

אשת חיל וקמע בכתב יד על עלה.

אשת חיל וקמע בכתב יד על עלה. נתון בתוך מסגרת. גודל העלה: 17/10 ס"מ. גודל מסגרת: 19/24 ס"מ. פגם קל לעלה.
החל מ $180
פריט מס' : 328

קמע כסף "בן פורת יוסף". שנות ה - 50.

קמע כסף "בן פורת יוסף" עם שמות קודש נגד עין הרע. שנות ה - 50. קוטר: 6.5 ס"מ. משקל:27 גרם. מצב טוב.
הפריט נמכר ב $280 החל מ $200
פריט מס' : 329

קמע כסף שמירה ליולדת.

קמע כסף שמירה ליולדת עם עבודת חריטה ואיור קבלי והשבעת מלאכים. 9.7/9 ס"מ. 46 גרם.
הפריט נמכר ב $200 החל מ $200
פריט מס' : 330

קופסה לקמע כסף חתום 925 ירושלים ישראל שנות ה - 50.

עשוי בצורת עמידה ע"ג שולחן הדלת עשויה פיליגרן עם האותיות ש-ד-י, בגב תומך לעמידה, כסף 926 משקל: 51 גרם.
החל מ $600
פריט מס' : 331

קמע כסף רקוע עם שמות מלאכים.

קמע כסף לשמירה ליולדת ומכל פגע רע. רקוע עם שמות מלאכים. 6/5 ס"מ. 58 גרם.
הפריט נמכר ב $150 החל מ $150
פריט מס' : 332

קמע על גבי קלף מאויר, המאה 20.

קמע על גבי קלף נתון בתוך מסגרת עם 4 שמות קודש כתיבת סופר, מאויר בצמחיה ומגן דוד, וצבוע בצבעים שונים. גודל מירבי כולל המסגרת 25 \23 ס"מ.
החל מ $80
פריט מס' : 333

לוט 8 תליוני קמעות כסף נמוך, ארצות המזרח.

לוט של 8 תליוני קמעות חלקם מכסף נמוך, עליהם חריטות של שמות קודש ובקשות, 2 תליונים בצורת כף יד עם חריטות על אחד מהם בצורת עינים, 1 בצורת לב עם קישוטים וצורת עקרב באמצע, עם חריטות של חנוכיות זעירות, המאות 19 – 20. גדלים שונים, כולם עם תופסנים.
הפריט נמכר ב $280 החל מ $280
פריט מס' : 334

לוט 8 קמעות כסף.

לוט 8 קמעות כסף שונות. גדלים שונים. תקופות שונות. משקל כולל: 101 גרם.
החל מ $180
פריט מס' : 335

לוט קמעות כסף. תימן. המאה ה - 20.

לוט קמעות כסף. 1. בית לקמע כסף מעוטר בעבודת פילגרן. 2. קמע כסף עם חריטה של שמות מלאכים. תימן. המאה ה - 20. משקל: 79 גרם.
הפריט נמכר ב $120 החל מ $120
פריט מס' : 336

לוט 7 קמעות על קלף כולל "שויתי". המאה 20.

לוט 7 קמיעות על קלף כולל גורלות ושמות קודש ומלאכים, נכתבו במיוחד לשמות אנשים עם בקשות ותפלות בכתב יד ספרדי \ מזרחי, צרים וארוכים, כולל שויתי על קלף, מעברו כתוב "על שם התלמיד הנעים נטע שעשועים הלא הוא בחור סלמאן בכ"ר יוסף חיים כהן יצ"ו..." המאה 20, גדלים שונים, טשטוש דיו במספר מילים מחמת בלאי.
הפריט נמכר ב $180 החל מ $180
פריט מס' : 337

לוט 5 קמעות מודפסות שמירה ליולדת ולילד. צפון אפריקה.

לוט 5 קמעות מודפסות על נייר שמירה ליולדת ולילד. גדלים שונים. מצבים שונים. צפון אפריקה.
הפריט נמכר ב $130 החל מ $100
פריט מס' : 338

לוט 4 קמעות שמירה לילד וליולדת מודפסות.

לוט 4 קמעות מודפסות. שמירה לילד מהבעל שם טוב ועוד. אירופה. סוף המאה ה - 19 תחילת המאה ה - 20. גדלים ומצבים שונים.
הפריט נמכר ב $90 החל מ $90
פריט מס' : 339

לוט של למעלה מ – 70 קמעות.

לוט גדול של קמעות: חלקם עם איורים ומוטיבים קבליים, רובם על קלף, גדלים שונים, מצבים שונים, תקופות שונות.
הפריט נמכר ב $360 החל מ $120
פריט מס' : 340

לוט 4 קמעות מודפסות. בגדאד, ירושלים. צוקרמן ,קזבלנקה.

לוט 4 קמעות מודפסות על נייר ממקומות שונים. בגדאד, ירושלים. צוקרמן. קזבלנקה. גדלים שונים. מצבים שונים.
הפריט נמכר ב $90 החל מ $90
פריט מס' : 341

לוט 4 ספרי קבלה.

לוט 4 ספרי קבלה: 1. ספר "טור ברקת" מאת הרב חיים הכהן מארם צובה תלמיד מובהק לרבי חיים ויטאל, אמשטרדם תי"ד, חסר מספר דפים בתחלת הספר ובסופו, כרוך עם מספר דפים מספר אורחות חיים משנות הש'. 2. ספר "משנת חכמים" מאת הרב משה חאגיז, טשערנוביץ תרכ"ד 1864, עם הסכמות האדמו"ר מצאנז והאדמו"ר מקאמרנא, מצב מצויין כריכה מקורית. 3. ספר "אוצרות חיים" למוהרח"ו, תונס תרע"ג, עם הקדשה מודפסת לגביר התורם בדיו זהב, חתימת בעלים בשער, מצב טוב, כריכה מקורית רופפת. 4. ספר "פרי העץ" על התורה, מונקאטש תרמ"ה 1885, מצב טוב, חתימת בעלים בשער, פגם קל בשער. גדלים שונים.
החל מ $130
פריט מס' : 342

כתב יד תימני קבלה מעשית, קמעות, גורלות, תפלות וסגולות.

כתב יד תימני כולל קבלה מעשית, קמעות, שמות קודש, גורלות, תפלות, סגולות ועוד. מהמאה 19 – 20. כרך מעל 100 דף. גדלים שונים גודל מירבי 12 ס"מ. מצב דפים משתנה, רובם טוב -בינוני, חלקם גרוע, נתון בתוך נרתיק עור עשוי ככריכה עם סוגר מעור.
הפריט נמכר ב $400 החל מ $250
פריט מס' : 343

סדר "תיקון כרת" על פי הקבלה בכתב יד.

סדר "תיקון כרת" על פי הקבלה עם שמות הקודש, בכתב יד מזרחי 4 עמודים, המאה ה 20.מצב טוב, כתמים קלים.
הפריט נמכר ב $190 החל מ $70
פריט מס' : 344

ספר "קול יהודה" עם "חכמת כף היד". ג'רבה תשכ"ב.

ספר קול יהודה חדושים ובאורים על סדר פרשיות התורה ונ"ך עם חידושים על הגדה של פסח, וקצת מסכתות (עם תרגום בערבית יהודית בתחתית העמוד). בסופו קונטרס "כולל ביאור חכמת היד וסימניו, סימני השרטוטין, סימני הצפרנים, וסימני הגידין והשערות...". עם תמונת כף היד והשרטוטין, מאת הרב יהודה מניני הכהן. משפחה מיוחסת בג'רבה. עם תמונת המחבר. ג'רבה תשכ"ב 1962. מצב מצויין.
הפריט נמכר ב $70 החל מ $70
פריט מס' : 345

דפי גורלות בכתב ידו של זקן המקובלים הרב יצחק כדורי זצ"ל.

לוט 26 דפים של גורלות בכתב ידו של זקן המקובלים הרב יצחק כדורי זצוק"ל, כולל גורל החול, חשבונות להתאמת זיווגים, מכתבים ומקרים קשים שהגיעו אליו לישועה והצלחה עם כתב ידו, חלקם משנים מוקדמות תש"כ \ תש"ל. עם העתק צ'יק (קופי) בחתימת ידו. הרב כדורי היה מקפיד גם לרשום את מקום מגוריהם של הבאים לקבל ברכה, ככל הנראה עקב השפעת המזל גם ממקום מגוריו של האדם. גדלים שונים, חלקם דפים גדולים מקופלים.
הפריט נמכר ב $4000 החל מ $150
פריט מס' : 346

כתב יד פסקים על העירוב בוירונה, תקכ"ה - 1765, מרשים ומפואר – פריט היסטורי ויחודי על יהדות איטליה בקהילת וירונה.

כתב יד פסקים על העירוב בקהילת וירונה (איטליה), מאת רבי מנחם נוויירה, רבי אליהו ישראל, רבי יעקב אשכנזי די קורונה ורבי יעקב חזק. וירונה תקכ"ה - 1765. כתב יד מאויר, כתיבת סופר נאה בכתב רש"י איטלקי, עם עיטורים מרשימים. בעמוד השער איור מגן - דוד, סמל כהונה, ושני אריות אוחזים במגדל. פתיחת כתב היד מופנית אל פרנסי העיר ומתארת את בעיית העירוב בעיר וירונה, המוקפת בנהר מצדה האחד, אל בני הקהילה הנכשלים מדי שבת וחג בטלטול ברחובות העיר ואת הפתרון ההלכתי שהציע רבה הקודם של וירונה רבי חזקיה מרדכי באסאן. הכותב, רבה של ורונה ונכדו של הרב באסאן, מודיע על כוונתו לתקן את עניין העירוב בעיר, עורך לפניהם את פסקו בנושא זה ופסקיהם של רבנים נוספים, ומזכיר בין היתר את תפקיד הפרנסים "לעמוד בהיכל המלך לבא לפניו, להתחנן לו ולבקש מלפניו, ירשנו להקים העירוב על תלו, בהרמנא דמלכא יר"ה אשר אנחנו עבדיו הנאמנים... ". לאחר מכן, מובאים שני שירי פתיחה ותקציר הנושא בשפה האיטלקית הכתוב על 4 דפים. בהמשך מובא נוסח עירוב מיוחד לעיר וירונה: "בדין יהא שרא לנא לאפוקי ולעיולי... במשך חמשים שנה המתחילים היום עש"ק כ"ז לחדש אלול שנת התקכ"ה... מבתינו או מחצרינו... לחצר הגיטו שלנו ומחצר הגיטו שלנו להם..". בדפים הבאים מובאים בזה אחר זה, פסק הלכה ארוך מאת רבי מנחם נוויירה בעניין העירוב בוירונה, שני פסקי הלכה מאת זוג שליחי ירושלים שנזדמנו לוירונה ומאשרים את פסקו של הרב נוויירה: רבי אליהו ישראל (תע"ה - תקמ"ד, מחבר "קול אליהו", רב באלכסנדריה שבמצרים), ורבי יעקב אשכנזי די – קורונה (נפטר תקכ"ט, מחכמי ירושלים הנודעים). ופסק נוסף מאת רבי יעקב חזק - תלמיד הרמח"ל, ורבה של פאדובה הסמוכה. בפסקים אלו חומר הלכתי רב ופרטים חשובים על קהילות איטליה באותם ימים. כתב היד מסתיים בתיאור העירוב שהוקם "אחר הרשות... ממע' רוממות מושל העיר ונתפרסם הערוב בבה"כ לעיני כל עדת בני ישראל ומכאן ולהבא נעשה לנו היתר לטלטולי חפצים הצריכים לנו ביום ש"ק בכל פנה וצד... ", עם תקנות מפורטות כיצד להתנהג לאחר תיקון העירוב. החכם והרופא רבי מנחם נוויירה (תע"ז - תקל"ז), רב ומו"ץ בוירונה, מחבר "ימי תמימים" וספרים נוספים. תשובות בהלכה ממנו נדפסו בחלק ב' לספר "פני יצחק" מאת רבו וסבו רבי מרדכי חזקיה באסאן (מנטובה תק"ד). המקובל רבי עמנואל חי ריקי מכנהו בהסכמה לפני יצחק - "האיש החשוב שלם במדותיו חסיד ועניו הגביר המפואר החכם הרופא. לפנינו פריט היסטורי וייחודי מיהדות איטליה בקהילת וירונה. [40] עמ', 28 ס"מ. איורים לאורך הספר, מצב טוב, כתמים וסימני רטיבות. כריכת עור חדשה ומפוארת.
החל מ $6500
פריט מס' : 347

כתב יד 6 דפים, פירוש הרד"ק על התהלים המאה 16 \ 15.

כתב יד של 6 דפים כתובים משני צידיהם פירוש הרב דוד קמחי (הרד"ק) על התהלים, סגנון כתיבה איטלקי \ מזרחי, המאה 15\ 16, הוצא מגניזת הכריכות, כ – 20 ס"מ, רוב הדפים מצב בינוני, פגיעות שונות. (ישנה חתימה מסולסלת "שלמה הכהן" השייכת לבעל הספר שמכריכתו יצאו דפים אלו ואינה קשורה לכתב יד).
הפריט נמכר ב $500 החל מ $200
פריט מס' : 348

לוט 6 עמודים בכתב ידו של הרב שלמה גאנצפריד בעל הקיצור שלחן ערוך.

כתב יד אוטוגרפי של הגאון הרב שלמה גאנצפריד מחבר הספר קיצור שלחן ערוך, תוכן הכתב יד – תשובה להשגות על ספרו קסת הסופר, עם רשימות דרוש וחידושים להגדה של פסח, וחידושי הלכה בעניני חמץ ומצה. הגאון רבי שלמה גנצפריד: נולד בשנת תקס"ד לאביו רבי יוסף שהיה דיין ומו"ץ באונגוואר. תלמיד הרב צבי הירש הלר מחבר הספר הידוע "טיב גיטין". ספרו הראשון "קסת הסופר" על הלכות כתיבת סת"ם יצא לאור באפען תקצ"ד, הספר זכה להסכמת מרן ה"חתם סופר" אשר כתב "כי לא יתנו קבלת סופר לתלמידים עד שיהיו בקיאים בספר הזה" ואף עיטרו בהגהותיו. כיהן כראב"ד אונגואר משנת תר"י עד פטירתו בשנת תרמ"ו. חיבר עשרות חיבורים חשובים, אך עיקר פרסומו בא בשל ספרו העממי המפורסם "קיצור שולחן ערוך" אשר זכה למהדורות רבות מאז שיצא לראשונה באונגוואר שנת תרכ"ד. 3 דף כ - 6 עמודים. גודל כ – 22 ס"מ, מצב טוב - בינוני, באחד הדפים יש חסרון טקסט בשוליים.
החל מ $4000
פריט מס' : 349

כתב יד מחזור ליום כיפור. כרך עבה. המאה ה - 19.

כרך עבה כ - 600 עמודים כתובים בכתב יד אשכנזי, "מחזור לכל מועדי השנה... כמנהג המדינות עם תרגום אשכנזי... חלק שלישי... שחרית מוסף מנחה ונעילה". המחזור כתוב רובו בלשון אידיש, עם הוספות וביאורים, הכותב הגיה את הסידור ואולי התפלל בו כמה שנים שכן בין דפי הכתב יד יש הוספות רבות עם הדבקות נייר והשלמות בין העמודים, הערות שוליים וביאורים. חלק מהכתב יד על דף כחול. מספר דפים פגומים עם בלאי. נקבי עש בודדים וקלים. כרוך בכריכה חדשה גודל 21 ס"מ.
הפריט נמכר ב $1000 החל מ $500
פריט מס' : 350

לוט 4 עמודים בדיני סוכה בכתב ידו של הרב יוסף שלום אלישיב.

לוט 2 דפים כתובים משני צצדים בכתב ידו של הרב יוסף שלום אלישיב בדיני סוכה, גודל 21 ס"מ, מצב טוב.
הפריט נמכר ב $375 החל מ $180