ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090
קטגוריות

מכירה מס' 35 - 25.11.2020

המכירה והתצוגה המקדימה בבית מורשת רח' הרב קוק 10 בני ברק

התצוגה תתקיים בתיאום מראש בלבד עפ"י הוראות משרד הבריאות

המכירה ברצות ה' ביום רביעי ט' בכסלו תשפ"א, 25/11/2020 בשעה 19:00 (שעון ישראל)

להשתתפות ולצפייה אונליין במכירה: https://moreshet.bidspirit.com

 

ניתן להשאיר הצעות מראש או להירשם להצעות טלפוניות במשרדנו

טלפון: 03-9050090

פקס: 03-9050093

וואטסאפ: https://wa.me/97239050090

דוא"ל: moreshet.auctions@gmail.com

 

The auction and preview In the Moreshet of 10 Harav Kook Street, Bnei Brak

The preview by prior arrangement only according to the instructions of the Ministry of Health)

The auction will be in Wednesday, October 21, 2020 at 19:00 (Israel time)

To participate online and watch the auction: https://moreshet.bidspirit.com

    

For inquiries, absentee bids, and live telephone bid requests please contact us in our office

Tel: 972-3-9050090

Fax: 972-3-9050093

whatsapp: https://wa.me/97239050090

Email: moreshet.auctions@gmail.com

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 026

שאלו שלום ירושלים נגד הירושלמי המזוייף - מהדורה ראשונה ויחידה? - בילגורייא תר"ע | 1910

ספר שאלו שלום ירושלים, חיבור מעניין ומרתק מאת הגאון רבי מאיר דן פולוצקי בעל ה'כלי חמדה' זצ"ל, בו מוכיח בטענות והוכחות חותכות את דבר זיופו של הירושלמי על סדר קדשים, מהדורה ראשונה ויתכן גם יחידה - בילגורייא תר"ע | 1910. 112 עמוד. בתחילה מגולל הגאון את סדר השתלשלות העניין כיצד החלו הספיקות לכרסם בו ואת הדין ודברים שהיה לו עם גדולי הדור, וביחוד עם האדמו"ר בעל ה'אמרי אמת' מגור זי"ע, עד שהגיע למסקנה המתבקשת בדבר זיופו המוחלט של הירושלמי על קדשים. בנוסף צירף מכתבים שהחליף עם גדולי ישראל כמו הרוגוטשובר ו'אבני נזר' מסוכוטשוב ועוד, בהם מעלים ספקותיהם המה. כמו"כ בסופו הערות מהגאון מאוסטרובצע על הערותיו של הרב המו"ל. פריט היסטורי מרתק בנושא שהסעיר בשעתו אל כל העולם היהודי. כריכה חדשה, שער משוקם, קרעים קלים, דף כח קרוע וחסר בחלקו התחתון, מצב כללי טוב. רקע: הפרסום על מציאת כתב יד עתיק ובו סדר קדשים האבוד, מן התלמוד הירושלמי, עורר התלהבות גדולה בקרב העולם היהודי-תורני כולו, גם גדולי ישראל הידועים בחוש הביקורת המפותח שלהם, כמו ה'חפץ חיים', המהרש"ם מברז'אן ועוד רבים, לדאבוננו, נפלו בפח. וזאת משתי סיבות: האחת, הציפייה הגדולה לגאולה, שמציאת סדר קדשים העוסק בדיני הקרבת הקרבנות בבית המקדש, מהווה סימן שמימי לכך שהגאולה מתקרבת, ומשמים שלחו לנו את הירושלמי בכדי שנוכל להתכונן לבניין בית המקדש. והסיבה השנייה, חייבים לומר, היא איכותו של הזיוף. הזייפן פרידלנדר העתיק וסידר בכישרון רב את כל מאמרי הירושלמי הקשורים לסדר קדשים, חלקם הובאו בספרי הראשונים, חלקם מאמרי ירושלמי מסדרים אחרים ואת חלקם בדה ממוחו הקודח. אך עד מהרה חדי העין מבין גדולי ישראל (הרגוצ'ובר, ה'כלי חמדה' ועוד) חשפו את הזיוף, והתברר כי ידו של פרידלנדר במעל. עד היום עדיין ישנם המתעקשים כי כתב היד הוא אותנטי ואינו מזויף. מן העניין לציין כי הגאון מטשעבין אמר כי הוא הכיר את פרידלנדר, והוא לא היה מוכשר דיו ליצור בעצמו זיוף בסדר גודל שכזה. בכל אופן, לאחר שהתברר הזיוף - רבות בזכות יבור זה - נגנזו רוב העותקים. ואלו שנותרו הפכו פריט לאספנים.
החל מ $150
פריט מס' : 027

כרך האוגד את חוברות "שיחות תלמידי חכמים" - תל אביב תשי"א-תשט"ז

חוברות "שיחות תלמידי חכמים" "כולל משא ומתן בעניני הלכה, אגדה וספרות שהיה לי עם גאוני וחכמי הזמן בעשרים שנה שלפני מלחמת עולם השניה" מאת הרב שמואל שוומר מחבר ספרים רבים ועורך הגיליון "אידישע וויסענשאפט". הקבצים שלפנינו מתחיל מחוברת רביעית ניסן תשי"א עד חוברת חמישים וחמש סיון תשט"ז שיצאה לאחר פטירתו בה מופיעה תמונת המחבר בגב השער, ביניהם חסרים קצת מהקבצים, שער נפרד לכל חוברת. כתמים, מצב כללי טוב. רישומים שונים בחלק שערים.
החל מ $80
פריט מס' : 028

כרך עם גיליונות ירחון 'המגיד' מהשנים תרמ"ג-תרמ"ד

כרך המכיל את גיליונות הירחון 'המגיד' - חדשות וקורות הימים יגיד ליעקב מהנעשה והנשמע בכל חלקי תבל בין כל יושבי חלד... ולתועלת השפה העבריה". מכיל את גיליונות השנים - תרמ"ג-תרמ"ד. יוצא לאור ע"י דוד גארדאן. בהתחלה כרוכים חלק מגיליונות אחדים תרכ"ד ותר"ם. ללא כריכה ושדרה, קרעים וכתמים קלים, כריכה תחתית מנותקת, מצב כללי טוב.
החל מ $180
פריט מס' : 029

כרך עם גיליונות עתון 'המגיד' - וינה-קראקא תרס"ג | 1903

כרך המכיל את גיליונות הבטאון השבועי "המגיד עתון לאמי לכל עניני ישראל" [המאוחר יותר מקודמו שיצא גם הוא בשם זה] יצא לאור בוינה וקראקא. מכיל את גיליונות שנה שתים עשרה תרס"ג | 1903. 434 עמוד. נייר בחלקו יבש ושביר, מצב כללי טוב.
החל מ $100
פריט מס' : 030

כרך עם גיליונות 'דגלנו' - וורשא תרפ"ד-ח | 1924-8 עם חתימות הרב זילברשטיין מתל אביב

כרך המכיל גיליונות "דגלנו" "ירחון לספרות ולעניני היהדות החרדית כלי מבטאה של אגודת צעירי אמוני ישראל בפולני'" יצא לאור בווארשא. קיימים גיליונות משנת תרפ"ד-תרפ"ח |1924-1928. שער ומעטפת נפרדים לכל חוברת, כתמים, מצב כללי טוב. רישומי בעלות וחותמות של הרב דוד צבי זילברשטיין - (תרנ"ז | תשל"ט). ר"מ בישיבת תורת חסד בלודז', עלה לארץ והיה חבר ברבנות תל אביב.
החל מ $160
פריט מס' : 031

השכלה: ושפטו והצילו [מאת הרב צבי הירש פאסל - תלמיד החת"ס] - גרוס קניצה 1870

ושפטו והצילו Das mosaisch-rabbinische Strafgesetz und strafrechtliche Gerichtsverfahren : bearbeitet nach Ordnung und Einteilung der Gesetzbücher der Neuzeit und erläutert mit Angabe der Quellen. von Hirsch B Fassel - Gross Kanizsa 1870. [בתרגום חופשי: הפסיפס הרבני: עונשין וההליכים בבית משפט פלילי, עובד עפ"י הסדר וחלוקת הקודים של העידן המודרני והוסבר תוך התייחסות למקורות, מאת הירש בער פאסל גרוס קניצה 1870], חוברת בגרמנית עם התייחסות תנועת ההשכלה למשפט המודרני עם מובאות הלכתיות שונות. שער מעטפת נוסף. [7] דף, XIII, 136, [1] דף. כתמים. דפים מנותקים, חלקם לא נחתכו בדפוס בראשם. מצב כללי טוב. הרב צבי הירש פאסל (תקס"ג - תרמ"ד), רב בערים פרוסניץ ונג'קניז'ה (נג'קניז'ה - הונגריה), פעיל למודרניזציה ורפורמה חינוכית, קהילתית ודתית בקרב יהודי מוראביה. נולד בבוסקוביץ שבמוראביה. כנער למד בישיבה המקומית בראשות הרב משה הכהן קרפלס, ולאחר מכן בפרשבורג בישיבת רבינו החתם סופר. התקרב לאב"ד פרוסניץ, ליב שוואב - איש תנועת ההשכלה והרב המודרני הראשון בחבל ובעקבותיו פאסל עצמו הנהיג והטמיע רפורמות רבות בהם גם בחינוך ילדי ישראל. פאסל התנגד לרש"ר הירש ופרסם ביקורת ארסית על ספרו "חורב" וניהל עמו יריבות מרה ורבת שנים. עמדתו הדתית הייתה מורכבת, מחד סבר שההלכה התאבנה לאחר תום ימי הגאונים ויש להשיב לפסיקה את הדינמיות שאבדה לה; מאידך, הצהיר בהזדמנויות רבות על אמונה במקורן האלוקי של התורה שבכתב והתורה שבעל פה ועל מסירותו המוחלטת לתלמוד. רוב ההיסטוריונים סיווגו אותו כשייך לקצה הימני בין אוהדי זכריה פרנקל, מנהיג הקונסרבטיביים, אליו היה מקורב. אחרים סברו שהחזיק בהשקפה אורתודוקסית לחלוטין.
החל מ $100
פריט מס' : 032

מסכת חולין כתב יד המבורג - פקסמיליה במהדורה מצומצמת

תלמוד בבלי, מסכת חולין, כתב יד המבורג 169. כתב יד חשוב למסכת חולין, לפי נוסחאות רבים, בשולי כתב היד אוסף גדול וחשוב ביותר של שינויי נוסחאות וגרסאות שנאספו על ידי סופר מאוחר מכתבי יד שונים שלא הגיעו לידנו. מהדורה פקסימילית בת 160 עותקים בלבד! יצא לאור על ידי הוצאת מקור, ירושלים, תשל"ב. על פי רשות מיוחדת של הספריה הלאומית בהמבורג. מפתח הדפים, מאת הרב א. פ. שרי. מצב טוב מאוד. כריכה מקורית עם שדרת קלף וכיתובים.
החל מ $100
פריט מס' : 033

אוסף גדול קטלוגים של בית המכירות יודאיקה ירושלים ובתי מכירות נוספים - תשמ"ז - תש"פ

23 קטלוגים של בית המכירות יודאיקה ירושלים בין השנים תשמ"ז - תשע"ד. קטלוג מכירת פריטי יודאיקה לטובת אגודת אוצר ישראל משנת תש"ן. קטלוג מכירת יודאיקה של בית המכירות כריסטיס משנת 1984. קטלוג נוסף של כריסטיס עם דפים שנדבקו מרטיבות. קטלוג של בית המכירות ברנוביץ משנת 1995. 5 קטלוגים של בית המכירות קדמון תשע"ח - תש"פ. 6 קטלוגים של בית המכירות רפאלי תשע"ז - תשע"ט. 19 קטלוגים של בית המכירות 'קדם' בין השנים תש"ע - תשע"ט. 9 קטלוגים של בית המכירות ווינרס בין השנים תשע"ד - תשע"ט. 19 קטלוגים של בית המכירות קינג דיוויד וירושלים של זהב בין השנים תשע"ה - תשע"ח. סה"כ מעל 80 קטלוגים שונים. מצב כללי טוב. ישנם מספר קטלוגים עם רישומים עליהם ופגמים שונים.
החל מ $50
פריט מס' : 034

2 אלבומי פרחי ארץ ישראל בכריכות עץ זית ירושלים

1. אלבום בכריכת עץ זית, בכריכה איור גמל עם נווד על נוף מדברי, שער בלועזית, בתרגום: "פרחים מהארץ הקדושה" 12 דף, בכל אחד מופיע מצד אחד פרח מיובש ומצד שני תמונות מאתרים בארץ, הכל עם פירוט בלועזית. בכריכה אחורית הכיתוב: "jerusalem". מידות: 14X9.5 ס"מ. 2. אלבום בכריכת עץ זית, על הכריכה הכיתוב "ירושלים" בעברית ולועזית. בשער: פרחי אה"ק "אספת פרחים מהמקומות הקדושים בארץ הקודש" 12 דף עם פרחים מיובשים, חלקם עם נייר פרגמנט לשמירה. מידות: 9X14 ס"מ. כריכות חלקם מנותקות, מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 035

אלבום תמונות שטייטל יהודי: Abschied von Tewjes Welt [פרידה מעולמו של טוביה] - גוטרסלו 1981

Abschied von Tewjes Welt - Lebensbilder aus dem jiddischen Stätel. Herausgegeben von Leon Brandt. Kiepenheuer & Witsch 1981. [פרידה מעולמו של טוביה (פרפרזה ל'טוביה החולב' של שלום עליכם) - תמונות חיים מהשטייטל היהודי. נערך על ידי לאון ברנדט. בהוצאת Kiepenheuer & Witsch 1981]. אלבום תצלומים אותנטיים מאירופה היהודית טרום מלחמת העולם השניה, פורסמו לראשונה באלבום זה לאחר שנמצאו ב-1980 בארכיון בניו יורק, מבוא ותיאור לתמונות בגרמנית. מעט כתמים. מצב כללי טוב מאד. 191 עמ'. מעטפת על הכריכה.
החל מ $70
פריט מס' : 036

צללית בחיתוך עץ "תלמיד חכם" חתום ע"י האמן מאיר גור אריה בתוך מסגרת בסגנון בצלאל

חיתוך עץ: צללית עלם חמודות בן ישיבה, חתום בעיפרון ע"י האמן "מאיר גור אריה" נתון בתוך מסגרת עץ נאה וייחודית בסגנון בצלאל, ארבעה מדליוני נחושת צרובות עיטורים בקצוות, ובמרכז עליון ותחתון פלאקים עצם "לוחות הברית" ו"תלמיד חכם" מידות כולל מסגרת: 37X31 ס"מ. לולאה לתלייה בראש.
החל מ $200
פריט מס' : 037

בקבוק כיס צבאי לשיכר מתכת חרוטה - אירופה תרצ"ו | 1916

בקבוק כיס צבאי למשקה אלכוהולי, עשוי מתכת, מקומר, מכסה נפתח מהאמצע וחושף תחתיו חריטה: "GLÜCKLICHES NEUJAR [שנה טובה (גרמנית בשגיאות כתיב קלות)] 1916 לשנה טובה ושלום א'ב תשרי ה'תרצ"ו" וחריטת צמד חרבות. לא פתחנו את הפקק. מידות: 16X8 ס"מ. עובי: 3 ס"מ. פגמים שונים.
החל מ $200
פריט מס' : 038

מגש סופר סת"ם קסת דיו רוסי חתום 84 - עבודת יד רוסיה המאה ה-19

מגש לסופר סתם, כסף בעבודת יד של ריקוע, הלחמה, יציקה וגזירה, מכיל בין היתר שני גביעים קטנים עם מכסים מחוברים לצורך קסת ודיו. מסגרת בריקוע יפה ורקע בחריטת צמחייה מרהיבה. מולחמות שני ידיות לנשיאה. חתום: "84" - רוסיה המאה ה-19. משקל: 1480 גרם. מידות: 53X32.5 ס"מ.
החל מ $1100
פריט מס' : 039

אוסף 15 מיניאטורות נחושת ועוד - חלקם חתומים

1. זוג פמוטי נחושת מיניאטוריים, 2. זוג מאפרות, אחת בצורת גמל רובץ בגילוף מעניין, חתימה מאחור "jerusalem". 3. מעמיד למפיונים בניסור צבי ואריה ועמודים יפים. 4. מלחייה אנגלית בציפוי כסף, עומדת על 4 רגלים מסוגננות. חתום: "ENGLAND" וחותמות יצרן. 5. מראה עגולה בתוך מסגרת, עם מכסה נפתח. 6. 3 כוסות שנים מתוכם זהובים ואחת כסופה. 7. זוג אגרטלים, אחד דמויי כותש, אחד בחריטות קלות. 8. זוג צלחות בתבליט אפיזודות שונות מברזיל, באחת נראה אדם בעיצומו של עבודה בכרייה על יד אגם, בתחתית הכיתוב: "GARIMPO BRASIL". ובשנייה דמות אישה עובדת ביער עם הכיתוב ברזיל לא מזוהה המילה השנייה, חתומות שניהם מאחור: "COBRARTE". 9. מפתח של פרנסה, עם שמות קודש חתום "זבורוב" בעברית ובלועזית. סה"כ 15 פריטים במספר. חלקם עם פגעי זמן וסימני שימוש, מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 040

מגשית לחתן וכלה כסף חתום 833

מגש כסף קטן, נועד להגשת הטבעת לחתן תחת החופה בשביל שיקדש את הכלה. מסגרת בעבודת גזירה וריקוע, בפנים חריטה: "קול ששון וקול שמחה קול חתן וקול כלה" בכתב אשורי. חתום: "LC SILVER 833". משקל: 45 גרם. מידות: כ-13X9 ס"מ.
החל מ $50
פריט מס' : 041

לוט קופסאות וקערות קטנות בציפוי כסף

2 קופסאות מיניאטוריות, מתאימות לתכשיטים, בעבודות שונות עם עיטורי צמחיה וצורות גיאומטריות שונות. מחופות מבפנים בקטיפה. 2 קערות מצופות כסף, אחת מיניאטורית עומדת על רגל ובעלת ידית לנשיאה מתכווננת, חתומה. שנייה - סלסלה מתכת בשזירה אמנותית. סה"כ 4 פריטים במספר. פגעי זמן, מצבים משתנים, מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 042

לוט 3 קערות הגשה מצופות כסף בסגנון אר-נובו חתומות

שלוש קערות הגשה ישנות מצופות כסף, עבודה בסגנון אר נובו. 1. קערה אובלית גדולה ומרשימה במיוחד, בריקוע צמחיה ועבודת ניסור, עומדת על רגל אובלית במרכז. חתומה בתחתית "OX I/O" וחותמת אמן. מידות :30X22.5 ס"מ. גובה: 9.5 ס"מ. 2. קערה עגולה נראה שעשויה מכסף, מסגרת עגולה בעבודת ניסור מרהיבה במתכונת מעניינת, עבודת גזירה והלחמה, חתומה בתחתית: ""835" ושני חותמות נוספות של האמן אחת בצורת סוס". משקל: 206 גרם. קוטר מרבי: 21 ס"מ. גובה: 4.5 ס"מ. 3. קערה עגולה, עומדת על גבי 4 רגלים מולחמות, מסגרת בעבודת ניסור יפה, חריטה גלית עדינה במרכז, חותמת במרכז "800". קוטר: 17.5 ס"מ. גובה: 4.5 ס"מ. פגמים קלים, ופגעי זמן ושימוש שונים.
החל מ $50
פריט מס' : 043

זוג כפות הגשה לעוגה עם קישוטי אמייל עבודה רוסית

זוג כפות הגשה שטוחות לעוגה, על המשטח עבודת ניסור, בקצה הידיות עבודת אמייל צבעונית יפה של פרח עם גבעול, עבודה רוסית, שינויים קלים בין השניים.
החל מ $50
פריט מס' : 044

קנקן מפואר ליין - כסף חתום בעבודת יד תחילת המאה ה-20

קנקן מפואר ליין, בריקוע צמחייה עדין וחריטה בנגיעות רכות לרקע, מסגרת מובלטת בהלחמת צמחייה תואמת, החלק התחתון והעליון חלקים ללא עטורים. עבודת יד יפהפייה. חתום: "hand made EICHBOM 925" - ראשית המאה ה-20. משקל: 640 גרם. גובה: 34 ס"מ. קוטר מרבי: 14 ס"מ. ללא הפקק.
החל מ $500
פריט מס' : 045

נטלה גדולה לנטילת ידיים עשויה - כסף חתום הצורפים

נטלה כסף, בעבודת ריקוע עדינה בנגיעות קלות ליצירת רקע גלי משובב, ידיות מסיביות לנוחות השימוש בהלחמה עדינה. חתום: "925 HAZORFIM" משקל: 317 גרם. גובה: 15 ס"מ. קוטר: 12 ס"מ.
החל מ $300
פריט מס' : 046

לוט פריטי בית כנסת מעניינים

1. בית לנר זכרון לבית כנסת. מתכת עבודת הלחמה ויציקה, עם תמונת רבי שמעון בר יוחאי, 12X15.5 ס"מ. 2. נטלה נחושת, ריקוע שושנים והלחמת המילים: "נטילת ידים". 3. יד לספר תורה ארוכה במיוחד, עשויה מקרן צבי עם פלאקים מתכת בגילוף האות "ש" ומגן דוד. 37.5X2.5 ס"מ.
החל מ $50
פריט מס' : 047

כתר לספר תורה כסף עם הקדשה משנת תשכ"ח

כתר לספר תורה מכסף, בנוי בשני קומות, ריקוע גפנים ועליהם, 7 פעמונים. בראשו מגן דוד, על בסיו חריטה: "נתרם ע"י אברהם אגרנטי הי"ו שנת תשכ"ח" משקל: 686 גרם. גובה: 36 ס"מ. קוטר: 30 ס"מ. עקמימות ופגמים שונים.
החל מ $250
פריט מס' : 048

סט כרטיסיות מתכת לעולים לתורה בבית הכנסת בתוך תיבת עץ ישנה

סט כרטיסים מתכת, עלי גביהם חריטות שמות העליות: ראשון-שנים עשר, אחרון, מפטיר, גלילה, גלילה ספר II, פתיחה והוצאה, הגבהה, סה"כ 19 כרטיסים במספר. על רובם חריטה מאחור: "GEWIDMET VON J GRENWALD" כמה מהם נראה שנוספו אח"כ היות ולא מופיעה עליהם החריטה הנ"ל מאחור. מידות: כ-4.5X10 ס"מ. נתונים בתוך תיבת עץ ישנה עם מפתח.
החל מ $150
פריט מס' : 049

לוט 5 אצבעות לספר תורה עצם / שנהב עבודת יד

5 אצבעות לספר תורה עשויים מעצם או שנהב, מגולפים ביד, בחריטה / צריבה בצבע חום. צורות שונות ומגוונות, אחת שטוחה עם איור מגן דוד, שתיים עגולות ושתיים מרובעות. פגמים קלים, מצב כללי טוב.
החל מ $200
פריט מס' : 050

טס לספר תורה בציפוי כסף - פולין המאה ה-19

טס לספר תורה מצופה כסף, עבודת ריקוע אריות, לוחות הברית, לפידים בצדדים וכתר בראש. מאחור 3 לולאות עם שרשרת חדשה. פולין המאה ה-19. מידות: 31.5X22 ס"מ. סימני שימוש ופגעי זמן.
החל מ $200