ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090

מכירה מס' 15 - 04.09.2017

 

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 350

מכתב היסטורי בחתימת יד קודשו של הרב משה פיינשטיין זצוק"ל. תשי"ח | 1958.

מכתב היסטורי בחתימת יד קודשו של הרב משה פיינשטיין זצוק"ל בעניין עזרה למוהל הרב צבי בראנשטיין לאחר שמל 141 ילדים ומבוגרים בפולניה ופעולתו עשה רושם גדול בכל העולם היהודי וישנם עוד מאות ילדים במנזרים. המכתב על נייר מסמכים רשמי של אגודת ישראל בארה"ב נשלח אל הרב שווארץ. מצב כללי טוב מאוד.
החל מ $250
פריט מס' : 351

מכתב מאת האדמו"ר רבי נפתלי חיים הלברשטאם מגורליץ אל הרב הראשי הרב הרצוג

מכתב על נייר מכתבים רשמי, בכתב יד קדשו ובחתימתו של האדמו"ר רבי נפתלי חיים הלברשטאם מגורליץ. המכתב מתאריך יום ד' פרשת בהעלותך תרפ"ט [1929]. במכתב מבקש האדמו"ר מהרב הרצוג לשלוח לו את ספריו לפולין. מעניין שהוא מכנה עצמו הלברשטאם – טווערסקי כשם נעוריה של אמו. | רבי נפתלי חיים הלברשטאם זצ"ל [תרנ"ה - תש"ד, 1895-1944], בן בנו של רבי ברוך מגורליץ בנו של בעל ה'דברי חיים' מצאנז. ומצד אמו נכד הרבי מהורונוסטייפל. נפטר בקיצור ימים בסיביר. | סימני קיפול. כתמי זמן | מצב כללי: טוב.
הפריט נמכר ב $600 החל מ $120
פריט מס' : 352

מכתב מאת האדמו"ר הרב יעקב פרידמן מהוסיאטין

אגרת ברכת 'שנה טובה' בכתב ידו וחתימתו של האדמו"ר הרב יעקב פרידמן מהוסיאטין. מתאריך ו' תשרי תש"א. אל המועצה הדתית לת"א-יפו. עם חותמת "התקבל" מתאריך י"א תשרי תש"א. | הרב יעקב פרידמן [תרל"ט-תשי"ז, 1878-1956], בן הרה"ק רבי יצחק פרידמן מבוהוש, וחתן הרה"ק רבי ישראל מהוסיאטין שניהם מגדולי האדמורי"ם בדורם, וצאצא ישיר בן אחר בן להרה"ק מרוז'ין שגדולי דורו היו כפופים למרותו, והיה נקרא 'מלך ישראל'. ייסד עם קרוביו רבי חיים מאיר יחיאל שפירא מדרוהוביץ' ורבי שלמה חיים פרידמן מסדיגורה את ההסתדרות החסידית-ציונית 'חברת יישוב ארץ ישראל'. | חורי תיוק |13X21 ס"מ | מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $300 החל מ $200
פריט מס' : 353

מכתב מאת האדמו"ר רבי ישראל שפירא מבלאז'וב אל הרב טננבוים מזכיר 'ועד הישיבות'

מכתב, על נייר מכתבים רשמי, בכתב יד קדשו ובחתימתו של האדמו"ר רבי ישראל שפירא מבלאז'וב, אל הרב משה דוד טננבוים, המזכיר המיתולוגי של ועד הישיבות במשך עשרות שנים. המכתב נכתב בתאריך י"ז אב תשל"ב. ועניינו: עשיית טובה ליהודי – דבר שאפיין את האדמו”ר. הרבי מעתיר מברכותיו "כוח"ט וחיים טובים ורפ"ש... בריאות... נחת והרחבה". | האדמו"ר רבי ישראל שפירא [תר"ן-תש"ן, 1889-1989], מגדולי האדמו"רים בארצות הברית, ועמד בראשות כולל 'חבת ירושלים'. נכד האדמו"ר רבי צבי אלימלך מבלאז'וב בעל 'צבי לצדיק', וצאצא של בעל ה'בני יששכר'. כיהן כאדמו"ר באיסטריק שבפולניה. ולאחר השואה – בה איבד את רעייתו - היגר לניו-יורק. הגיע לזיקנה מופלגת ונחשב לזקן האדמו"רים. נודע בקדושתו ובמסירות נפשו עבור כלל ישראל, כפי אשר גם רואים מהמכתב הנוכחי.| סימני קיפול. | מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $425 החל מ $350
פריט מס' : 354

מכתב בכתב יד קדשו של הרב משה יחיאל הלוי אפשטיין, אדמו"ר מאוזרוב-חנצין

מכתב בכתב יד קודשו של הרב משה יחיאל הלוי אפשטיין, אדמו"ר מאוז'רוב חנצ'ין. אל הגאון המקובל הרב ר' משה יאיר ווינשטוק, בענין הדפסת הספרים של הרב ווינשטוק. דף כתוב משני צדיו. סמני קיפול. מצב כללי טוב. האדמו"ר מאוזרו'ב (תר"ן 1889- תשל"א 1971) היה מגדולי האדמורי"ם בדורו, וחבר מועצת גדולי התורה. הרב ר' משה יאיר ווינשטוק, (תרנ"ט- 1899. תשמ"ב-1982). היה מגדולי המקובלים חיבר 83 ספרים בעניינים שונים. כמנין שנותיו.
הפריט נמכר ב $150 החל מ $150
פריט מס' : 355

מכתב שנה טובה בכתב יד קודשו וחתימתו של האדמו"ר מקרלין רבי אברהם אלימלך פערלאוו זצ"ל.

מכתב ברכת שנה טובה כ-8 שורות בכתב יד קודשו וחתימתו של האדמו"ר הקדוש מקרלין רבי אברהם אלימלך פערלאוו זצ"ל. רבי אברהם אלימלך פרלאוו מקרלין (תרנ"ב - תש"ג 1892 - 1942). סימני קיפול. מצב כללי טוב מאוד. האדמו"ר השמיני בשושלת אדמו"רי קרלין, בנו של רבי ישראל מסטולין, שימש כאדמו"ר משנת תרפ"א (1921) ועד לרציחתו בשואה בשנת תש"ג (1942). כשהחלה השואה שהה בארץ ישראל (בה ביקר ארבע פעמים ביקורים ממושכים) כשהנאצים ימ"ש פלשו לעירו,חזר לעירו כדי לעודד את היהודים שם, ונרצח שם על ידי הנאצים ימ"ש בי"ד בחשוון.
הפריט נמכר ב $500 החל מ $500
פריט מס' : 356

לוט 4 מכתבים מהרב ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ האדמו"ר ממונקאטש.

לוט 4 מכתבים מרבי יהושע ירחמיאל רבינוביץ'. 1. מכתב עם כתב ידו וחתימתו. תוכן חשוב מאוד לרבי חיים צבי שווארץ משנת תש"ז. ובמכתב כותב האדמו"ר "והנה מאוד שבעה נפשנו רצון בהגיע הסכמתכם לבואנו למדינתכם אי"ה ומ"ש שמעולם לא דרכה כף רגלה של תלמידי הבעש"ט זי"ע במדינה זו אולי דווקא משום זה עלינו למלא את החסר ולהפיח רוח חיים בין אחבנ"י דשם". "דוגמא לזה בשבתנו בימי המלחמה בבודפשט שזה היה מבצר למתנגדי החסידות בהונגריה ועלה בידינו ב"ה להרים את כבוד החסידות והחסידים"... "שאולי בגלל זה העיר ניצלה מהשואה והיא נשארה היחידה מכל הקהילות קודש שבאירופה שניצלו". ובסופו 4 שורות בכתב יד קודשו וחתימתו ברכה לשנה טובה ומוצלחת. 2. מכתב כולו בכתב יד קודשו וחתימתו אל רבי שניאור זלמן זינגרונטש משנת תש"ח. בעניין ילדי התשב"ר בארצנו שתיקון הדור תלוי בזה. ובסופו ברכה לשנה טובה וחתימתו. 3. מכתב כולו בכתב יד קודשו וחתימתו. אל רבי חיים צבי שווארץ. ובסופו ברכה בכתב יד קודשו וחתימתו. בסופו "שה' ימלא כל משאלות לבכם לטובה... ובחג כשר ושמח". 4. מכתב כולו בכתב יד קודשו וחתימתו. אל רבי חיים צבי שווארץ. ובסופו ברכה בכתב יד קודשו וחתימתו. בסופו "ותזכו לגמר חתימה טובה בכל חמשת הספרים בספרן של צדיקים". המכתבים כולם על נייר מסמכים רשמי. מכתב אחד עם כתמים. סימני קיפול. מצב כללי טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $700 החל מ $300
פריט מס' : 357

מכתב מהרב אברהם שלמה כץ אב"ד סאטמר.

מכתב הסכמה על נייר מסמכים רשמי בכתב יד קודשו של הרב אברהם שלמה כץ מסאטמר למוציא לאור פירוש על תהילים מהאדמו"ר המנחת אליעזר ממונקאטש. קיפולים וקרעים קלים ללא פגיעה בטקסט בחלקו העליון. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $130 החל מ $120
פריט מס' : 358

לוט 2 מכתבים מאת מגבאי האדמו"ר מסקווירא

1. המכתב נכתב בתאריך ה' דברים מנחם אב תשכ"א [1961], על נייר מכתבים רשמי של האדמו"ר, על-ידי הגבאי הרב ישעיה יואל אונגר [אחיו של הרב אונגר גאב"ד חוג חתם סופר], "הכותב בפקודתו של אדמו"ר שליט"א" 2. קטע [סיום המכתב והחתימה] ממכתב, שנכתב ככל הנראה אף הוא על אותו סוג של נייר מכתבים. בקטע שלפנינו מופיעים ברכות: "רוב נחת – רפואות וישועות וכוח"ט". וחתימה: "הכותב בפקודתו של אדמו"ר שליט"א ישעי' יואל אונגר" האדמו"ר רבי יעקב יוסף טברסקי מסקווירא ['תרנ"ט-תשכ"ח, 1898-1968]. מונה לאדמו"ר - לאחר פטירתו של אביו הרה"ק רבי דוד מסקווירא - בשנת תרפ"ז בעיר קאלאראש שברומניה. לאחר מלחמת העולם השנייה עבר לעיר בוקרשט, בשנת תש"ח עבר לארצות הברית ובשנת תשי"ז ייסד את שכונת ניו סקוור בניו יורק, על מנת ליצור מקום מגורים הולם עבור חסידיו. מצב כללי: בינוני-טוב.
הפריט נמכר ב $100 החל מ $100
פריט מס' : 359

הזמנה לחתונה עם חתימת יד קודשו של האדמו"ר מסקווירא שליט"א

הזמנה לחתונת נכד האדמו"ר מסקווירא ההזמנה נשלחה לאדמו"ר מטריסק עם תוספת וחתימת יד קודשו של האדמו"ר מסקווירא שליט"א. מצב מצוין.
החל מ $400
פריט מס' : 360

מכתב הסכמה מאת רבי יעקב לייזער, האדמו"ר מפשעווארסק. אנטוורפן. תשמ"ג | 1983

מכתב מאת רבי יעקב לייזער, האדמו"ר מפשעווארסק. אנטוורפן. הסכמה למו"ל ספרי הרב מראחוב "הנה אין דרכי לכתוב הסכמות ואך הפעם יצאתי מגדרי..". המכתב על נייר מסמכים רשמי בחתימת יד קודשו. סימני קיפול. מצב טוב מאוד. האדמו"ר רבי יענקל'ה לייזער מפשעווארסק חתנו של האדמו"ר רבי איצ'יקל מפשעווארסק. לאחר הסתלקות חותנו הנהיג את הקהילה באנטוורפן. התפרסם כגאון בתורה ובהלכה וכבקי עצום בספרי חסידות. נודע בכוחו המופלא בספורי צדיקים על גדולי החסידות שנשמרו אצלו בקבלה איש מפי איש, נתבש"ם בשנת תשנ"ז - 1996
הפריט נמכר ב $650 החל מ $500
פריט מס' : 361

מכתב מאת האדמו"ר מתולדות אהרון זצ"ל

איגרת אוויר, בכתב יד קדשו וחתימתו של האדמו"ר מתולדות אהרון רבי אברהם יצחק קאהן. המכתב מתאריך כו אייר תשכ"ח - 1958 (לפי חותמת הדואר). המכתב ממוען אל הרב חיים צבי שווארץ מברזיל, ככל הנראה מתומכי המוסדות. בין שאר הדברים כותב האדמו"ר: "והנני בזה להחזיק תודה על תמיכתו והחזקתו לבני שמואל יעקב [האדמו"ר הנוכחי מתולדות אברהם יצחק] נ"י אשר הדחקות שלו עצום מאוד... אין מספיק גם לחצי הוצאות, וזה התמיכה היא לו למשיב נפש". הרבי גם מבקשו להחליף את השליח המעביר את הכספים, כי "גם המשלוח השני עדיין לא הגיע ואצ"ל של החדשים האחרים". הרבי אף מעתיר מברכותיו: "בריאות והצלחה ונחת דקדושה מכל יוצ"ח רודף צדקה וחסד ימצא חיים צדקה וכבוד" | רבי אברהם יצחק קאהן [תרע"ד - תשנ"ז, 1914-1996], מחשובי האדמורי"ם ומיסד חסידות 'תולדות אהרון', לאחר פטירת חמיו האדמו"ר רבי אהרון ראטה הנודע בכינויו 'רבי אהרל'ה', החליטו רוב החסידים להכתיר את חתנו כממשיכו של האדמו"ר, בתקופתו פרחה החסידות וגדלה מאוד והוקמו מרכזי חסידות בעיר בית שמש וכן בניו יורק, נחשב מגדולי המתנגדים לציונות, נודע בקדושתו ופרישותו | מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $400 החל מ $200
פריט מס' : 362

מכתב בכתב יד קדשו וחתימתו של האדמו"ר הרב שלמה הלברשטאם מבאבוב זצוק"ל

מכתב עם תוספת ברכה בכתב ידו וחתימתו של האדמו"ר הרב שלמה הלברשטאם מבאבוב זצוק"ל על נייר מסמכים רשמי משנת תשמ"ו - 1986 בסוף המכתב כותב האדמו"ר "ויעזור השי"ת בישועה ובהשפעות טובות ויתרומם קרנו למעלה בהרחבה גדולה".. וחתימת יד קודשו. האדמו"ר רבי שלמה הלברשטאם השני נולד תרס"ח נפטר תש"ס, היה האדמו"ר השלישי לחסידות באבוב, שיקם את הריסות בית באבוב לאחר השואה, ובנה אותה כחסידות גדולה בעלת מוסדות קהילתיים במקומות רבים בעולם. נודע במיוחד כמנהיג שהתרחק ממחלוקות. סימני קיפול. מצב טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $800 החל מ $800
פריט מס' : 363

הזמנה לחתונה, עם תוספת ארוכה בכתב יד קדשו ובחתימתו של האדמו"ר מלעלוב זצ"ל

הזמנה מאת האדמו"ר הרה"ק רבי שמעון בידרמן מלעלוב, לרגל נישואי בת זקוניו עם נכד האדמו"ר מויז׳ניץ, מתאריך י"ח סיון תשמ"ט [1988]. אל הרב נתן צבי פרידמן רבו של שיכון ה׳ בבני ברק, ומחבר האנציקלופדיה ׳אוצר הרבנים׳, המכילה כעשרים אלף ערכים של רבנים וגדולי תורה | בחלקה הימני של ההזמנה מוסיף האדמו"ר תוספת ארוכה בכתב יד קדשו ובחתימתו ובסופה מברך "ואי"ה בשמחתכם ישמח לבי גם אני, כעתירת שמעון נתן נטע בידרמן בהרה"צ מללוב זצ"ל" | האדמו"ר רבי שמעון נתן נטע בידרמן מלעלוב [תרצ"א - תש"ע, 1931-2009], בנו של רבי משה מרדכי בידרמן - האדמו"ר מלעלוב. התפרסם כענוותן ושפל ברך, גומל חסדים ובעל מופת. מלבד מאות חסידים שהיו לו, הרי שאלפים היו משחרים לפתחו לעצה ולברכה. בין חסידיו נמנה הרב יצחק דוד גרוסמן. בליל יום הכיפורים תש"ע לאחר שהתפלל לפני העמוד תפילת כל נדרי, נכנס לחדרו ושם נפטר. במוצאי יום הכיפורים נקבר במעמד רבבות בחלקת אבותיו בהר הזיתים שבירושלים. | מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $425 החל מ $180
פריט מס' : 364

מכתב בכתב יד קודשו וחתימתו של רבי אליעזר הגר האדמו"ר מסערט ויז'ניץ זצ"ל.

מכתב תודה על תרומה לישיבה בכתב יד קודשו וחתימתו כ - 18 שורות של האדמו"ר רבי אליעזר הגר מסערט ויז'ניץ. האדמו"ר רבי אליעזר הגר (תרפ"ה - 1924 - תשע"ה - 2015) בעל ה"חכמת אליעזר" היה האדמו"ר השני של חסידות סרט ויז'ניץ. נקבי תיוק. סמני קיפול. מצב כללי טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $200 החל מ $150
פריט מס' : 365

מכתב הסכמה מ"הישועות משה" - האדמו"ר מויזניץ זצוק"ל

מכתב הסכמה על נייר מסמכים רשמי בחתימת יד קודשו של הישועות משה מויזניץ זצוק"ל למוציא לאור פירוש על תהילים מהאדמו"ר המנחת אליעזר ממונקאטש מיום יב'תמוז תשל"ד - 1974. מצב מצוין.
הפריט נמכר ב $300 החל מ $200
פריט מס' : 366

מכתב המלצה מאת האדמו"ר ה'ישועות משה מויז'ניץ זצ"ל

המכתב מתאריך כ"ו אלול תשי"ז [1957]. על נייר מכתבים רשמי ובחתימת יד קדשו וחותמתו של הרבי מויז'ניץ. ונכתב כחמש עשרה שנה טרם התמנותו לכהן כאדמו"ר, בעודו משמש בתפקידים הרמים ביותר בחסידות כראב"ד שיכון ויז'ניץ וראש הישיבה. האדמו"ר רבי משה יהושע הגר [תרע"ו-תשע"ב, 1916-2012]. האדמו"ר החמישי מויז'ניץ, מגדולי האדמורי"ם בעולם ונשיא מועצת גדולי התורה של אגודת-ישראל. 24*16 ס"מ. סימני קיפול. כתמי זמן. קרעים זעירים בשוליים. מצב כללי: טוב-טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $200 החל מ $200
פריט מס' : 367

מכתב בחתימת יד קודשו של האדמו"ר מבעלזא שליט"א. נדיר

מכתב על נייר מכתבים רשמי ובחתימת יד קדשו של האדמו"ר מבעלז שליט"א. המכתב מתאריך חשוון תשנ"ג [1992]. והינו הסכמה על ספר שיוצא לאור מחדש. הרבי מברך "להתברך בבריאות הגוף והנפש ובשפע ברכה והצלחה בכל מעשי ידיהם מתוך רוב נחת והרחבת הדעת". הרבי מזכיר במכתב את רבי יוסף באב"ד דומ"ץ בעלז – לונדון | רבי ישכר דב רוקח האדמו"ר החמישי בשושלת בעלזא. וחבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. בגיל 18 הוכתר לאדמו"ר, ובתקופתו פרחה חסידות בעלזא ונהייתה לאחת משלושת החסידויות הגדולות ביותר בארץ | סימני קיפול | מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $400 החל מ $400
פריט מס' : 368

מכתב בחתימת הראשון לציון הרב יעקב מאיר זצ"ל. תרצ"ג | 1933

מכתב על נייר מסמכים רשמי בחתימת יד קודשו וחתמתו של הראשון לציון הרב יעקב מאיר זצ"ל. בעניין כספי הצדקה לעדת הבבלים ירושלם. תרצ"ג - 1933. סימני קיפול. מצב כללי טוב מאוד. הרב יעקב מאיר (ה'תרט"ז,- ה'תרצ"ט, 1856 - 1939), הראשון לציון והרב הספרדי הראשי הראשון של ארץ ישראל במסגרת הרבנות הראשית.
הפריט נמכר ב $100 החל מ $100
פריט מס' : 369

מכתב מאת מרן הרב עובדיה יוסף אל הרב שאר ישוב הכהן

מכתב על נייר מכתבים רשמי, כולו בכתב יד קדשו, בחותמתו ובחתימתו של מרן רבי עובדיה יוסף זצ"ל. המכתב מתאריך א' חשוון תשכ"ה [1965]. בעניין המלצה עבור רבי מרדכי ששון. | רבי עובדיה יוסף [תרפ"א-תשע"ד, 1920-2013], הרב הראשי לישראל - 'הראשון לציון', מנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה של מפלגת ש"ס, בכיר הרבנים הספרדים בדורו וכונה 'פוסק הדור'. תקופתו הייתה תור הזהב של יהדות ספרד בארץ ישראל. בהלווייתו השתתפו כחצי מיליון איש, וזו הייתה הלוויה הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל. | נקבי תיוק | מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $325 החל מ $150
פריט מס' : 370

לוט דפים ופורטוקולים של בית דין בכתב יד קודשו של מארי יחיא צאלח - מהרי"ץ זיע"א.

לוט 3 קטעי דפים מבית דינו של מארי יחיא צאלח (מהרי"ץ ה'תע"ה - תקס"ה | 1715-1805), גדול חכמי תימן במאה ה-18, דיין וראב"ד ורב ראשי לכל יהדות תימן. בעל מחבר "פעולת צדיק", ועוד. ממניחי היסוד לנוסח יהודי תימן. באחד הדפים מופיע השם: ...אל מוסא בן סעיד בפ"ג לשטרות (לפני 244 שנים), מתאים לכתיבת יד מהרי"ץ ולתקופה. הדפים היו מנוחים בספר שהיה בחזקתו של המהרי"ץ. סה"כ 3 דפים בגדלים: 10X8 / 8X8 / 4X5.5 ס"מ.
הפריט נמכר ב $120 החל מ $120
פריט מס' : 371

לוט 4 ספרי "התניא" ועוד. מהדורות מיוחדות

1. ספר ליקוטי אמרים תניא. עם מדור ביבליוגרפי של דפוסי התניא, עם צילומי שערים מהדפוסים הראשונים וכתבי יד התניא, במלאות מאתים שנה להילולת האדמו"ר הזקן. ברוקלין - ניו יורק, סניף היכל מנחם תשע"ג 2013. 2. ספר ליקוטי אמרים תניא. הודפס לרגל חג הגאולה תשנ"ח - 1998. בסניף היכל מנחם סיני. פריז. צרפת. 3. ספר ליקוטי אמרים תניא. נדפס בשנת תשע"ו - 2016. 150 שנה להסתלקות הצמח צדק. 4. סדור תפילת מנחה וערבית. נדפס בשנת תש"כ - 1960. שנת המאתים להסתלקות הבעש"ט. פגם בכריכה. מצב כללי: טוב-טוב מאוד.
החל מ $100
פריט מס' : 372

סידור ותהילים תהלת ה'. בסיס צה"ל פאיד, מצרים. תשל"ד | 1973, נדיר!

סידור תהילת ה' בנוסח האר"י עם תהילים בשער נפרד. נדפס בבסיס צה"ל בפאיד שבמצרים, מיד לאחר מלחמת יום הכיפורים, בהוראת הרבי מליובאוויטש: "להראות שלא 'בכוחי ועוצם ידי' כבשו את אפריקה, או כפי שזה נקרא 'מצרים' אלא 'ברוחי אמר ה' צבאות'". ההדפסה התאפשרה בהשתדלות סא"ל ר' צבי ליפסקר מחסידי חב"ד, ונצרכה לאישור מיוחד מאריאל שרון, ועוררה הדים רבים בעיתוני התקופה, על מסירותם ודבקותם של חסידי חב"ד ברבם. חסרים דפים בסידור מדף יג' עד דף מד'. 704 עמ'. 12.5 ס"מ. עמ' מד'-קב' מנותקים. מצב כללי: טוב.
הפריט נמכר ב $150 החל מ $150
פריט מס' : 373

לוט תהילים ותניא . בסיס צה"ל פאיד, מצרים. תשל"ד | 1973

. ספר תהלים 'אהל יוסף יצחק', "ונלוה לו קובץ מכתבים ממכתבי כ"ק אדמו"ר... הרב יוסף יצחק... מליובאוויטש". 12 "ס"מ. 2. ספר 'ליקוטי אמרים תניא'. מאת רבי שניאור זלמן מלאדי. 11 ס"מ. הספרים נדפסו במכונת דפוס נודדת, בבסיס צה"ל בפאיד שבמצרים, מיד לאחר מלחמת יום הכיפורים. בהוראת הרבי מליובאוויטש: "להראות שלא 'בכוחי ועוצם ידי' כבשו את אפריקה, או כפי שזה נקרא 'מצרים' אלא 'ברוחי אמר ה' צבאות'". ההדפסה התאפשרה בהשתדלות סא"ל ר' צבי ליפסקר מחסידי חב"ד, ונצרכה לאישור מיוחד מאריאל שרון, ועוררה הדים רבים בעיתוני התקופה, על מסירותם ודבקותם של חסידי חב"ד ברבם. מצב כללי: טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $220 החל מ $200
פריט מס' : 374

ספר ה'תניא', שניתן מידו הקדושה של הרבי מליובאוויטש

'תניא' שהודפס לכבוד "יו"ד שבט תש"נ ארבעים שנה לנשיאות כ"ק אדמו"ר שליט"א". בעמוד השער נכתב: "קבלתי מידו הקדושה של הרבי שליט"א מוצאי י' שבט תש"ן". [3] רלה דף. 22 ס"מ. כריכה רכה בצבעי כחול-טורקיז. חותמת בעלות. מצב חדש. מצב כללי: מצוין.
הפריט נמכר ב $770 החל מ $770