ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090
קטגוריות

מכירה מס' 14 - 07.06.2017

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 026

גביע צפתי. ישראל המחצית השנייה של המאה ה-20.

גביע צפתי גדול ומרשים מעוטר בעבודת חריטה ביד של המקומות הקדושים: בית הכנסת החורבה כולל כיתוב בתחתית "בית הכנסת המפואר בית יעקב בחורבת ר' יהודה החסיד בירושלם". קבר רבי שמעון בר יוחאי כולל כיתוב בחריטה "קבר התנא רב שמעון בר יוחאי" והכותל המערבי כולל כיתוב בתחתית "כותל מערבי". הגביע נעשה בידי אמן כנראה במחצית השנייה של המאה ה-20. ע"פ הגביעים המפורסמים מצפת. העתקת החותמת 12. גובה: 9 ס"מ. קוטר 8 ס"מ. משקל: 162 גרם. מצב מצוין.
הפריט נמכר ב $1700 החל מ $500
פריט מס' : 027

גביע כסף גדול ומפואר מחברה קדישא. וינה. סוף המאה ה-19.

גביע כסף מפואר מוינה מעוטר בעבודת חריטה מקצועית של ציפורים. צמחיה ופרחים מעשה ידי האמן קרל קאובה (KARL KAUBA) עבד בוינה בין השנים: 1891-1889. הגביע נושא הקדשה בחריטה מהחברה קדישא בטרנבה סלובקיה לרב הראשי של טרנבה הרב מאיר מיקאסה שטיין (1868-1933). חתום. גובה: 20.5 ס"מ. משקל: 201 גרם. מצב טוב מאוד.
החל מ $1800
פריט מס' : 028

בית מזוזת כסף. פולין/ אוקרינה. סוף המאה ה-19. נדיר ביותר!

בית למזוזה כסף מפולין / אוקראינה מסוף המאה ה -19 או תחילת המאה העשרים. כולל המזוזה המקורית. בתים אלו הם נדירים ביותר. תחריטים על הבית של נשר וצמחיה בסגנון האוקראיני ונראה על כוסות רבות מהאזור. האותיות הקיריליות הן ראשי התיבות של היוצר, G D, (אינם מזוהים בשם המלא).וחתימת איכות הכסף 12. משקל: 66 גרם. מידות: 18.5X4 ס"מ. מצב כללי טוב מאוד.
החל מ $7000
פריט מס' : 029

מפת משי גדולה ומרשימה. מורביה-הונגריה סוף המאה ה-19. נדיר ביותר

מפת משי חומה גדולה ומרשימה, מעוטרת במסגרת משי אדומה ובהדפסי פרחים בצבע אדום. במרכז המפה הדפסי ריבועים ובהם נוסח הקידוש לשבת, שלוש רגלים, ראש השנה, עירוב תבשילין ונוסח הבדלה למוצאי שבת שחל בערב חג ולפניו הוראות באידיש-גרמנית. וכן ציורים מרהיבים של משה רבנו עם קרניים מחזיק בלוחות הברית, ואהרן הכהן בבגדי כהן גדול ובידו כלי המחתה. ציור של שני יהודים מסבים סביב שולחן ומעליו הכיתוב "זה השלחן אשר לפני ה". סביב המפה איורים חוזרים של שבעה מרבני הונגריה ומורביה: הרב מרדכי בנעט (תקי"ג 1753 – תקפ"ט 1829) אב"ד ניקלשבורג והרב הראשי למורביה. הרב משה סופר, החת"ם סופר (תקכ"ג 1762 – ת"ר 1839), מגדולי הפוסקים ורבה של פרשבורג. הרב אליעזר פלעקלעס (תקי"ד 1754 - תקפ"ו 1826), גדול תלמידי הנודע ביהודה וראש ישיבה ואב"ד בפראג. הרב משה מינץ (תק"י 1750 – תקצ"א 1831), רבה של אובן-ישן - אובודה, (אחת משלוש הערים היוצרות את בודפשט, בירת הונגריה, יחד עם בודה ופשט). הרב משה אבעלוס (נפטר בשנת תקצ"א 1831), דיין קהילת אובן ישן. הרב שמואל לנדוי (תק"י 1750- תקצ"ה 1834), בנו של הנודע ביהודה, אב"ד וראש ישיבה בפראג. הרב ליב שוואב (תקנ"ד 1794 – תרי"ז 1857), רבה של פשט, ראשון הרבנים הניאולוגים בהונגריה וחותנו של המלומד לאופולד לעף. ככל הנראה הונגריה/ מורביה 1880 לערך. מידות: 110X125 ס"מ. מצב: פגמים וקרעים קלים, תיקוני רסטורציה. מצב כללי: בינוני-טוב.
החל מ $5000
פריט מס' : 030

פרוכת לארון קודש מעוטרת בחוטי כסף. וינה. תר"א | 1841. פריט מוזאלי.

פרוכת לארון קודש קטיפה בשילוב עיטורי כסף מרשימים. במסגרת עיטורי כסף של צמחיה ופרחים. בחלקה העליון "שיך להגביר המרומם כה"ר אברהם אלקאלעי ה"י פה בינה שנת טל ארת טלך לפ"ק" במרכז העליון כתר תורה וילונות מובלטים בצדדים ולוחות הברית. אריות רובצים אחד מול השני (המסמלים את וינה). מתחת לאריות משני הצדדים דגלים של האימפריה העותמנית המסמלת את תקופת התנזימאט שלטון התורכים. תנזימאת (טורקית "ארגון מחדש") הייתה תקופה של התחדשות ורפורמה בתולדות האימפריה העות'מאנית, אשר החלה בשנת 1839 והסתיימה עם קבלתה של החוקה הראשונה ב-1876. מידות: 75X65 ס"מ. פגמים וחסרון. מצב בינוני.
החל מ $6000
פריט מס' : 031

תפילין כשרות למהדרין שנכתבו ע"י סופר הסת"ם הנודע רבי יהודה אשר ראטה זצ"ל סופרם של גדולי ישראל

בתי תפילין עם פרשיות בכתיבת סת"ם על קלף, כתיבת ידו של סופרם של גדולי ישראל רבי יהודה אשר ראטה זצ"ל מירושלים עיה"ק. פרשיות התפילין נבדקו בשני מכוני סת"ם ונמצאו כשרות למהדרין (אישורים מצורפים). אחד ומיוחד מבני ירושלים של מעלה היה הגאון החסיד רבי יהודא אשר ראטה (רוט) זצ"ל. הוא נודע בחסידותו ופרישותו, ביגיעתו הרבה ובבקיאותו העצומה, נחשב לאחד מחשובי הסופרים והיה הסופר סת"ם בה"א הידיעה בדורו, רבים מגדולי ישראל (בהם האדמו"ר רבי משה מרדכי מלעלוב, המקובל רבי אשר זעליג מרגליות האדמו"ר הריי"צ מחב"ד (מצורף תצלום של התכתבות הריי"צ על קניית התפילין) מהרי"ץ דושינסקיא ועוד). הקפידו להשתמש בתפילין ומזוזות שנכתבו על ידו ואשר יצאו מתחת קולמוסו בקדושה ובטהרה. המהרי"ץ דושינסקיא התבטא ואמר "ראוי לאדם למשכן את כל אשר בביתו ולו רק לרכוש תפילין של ר' יהודה אשר".. רבי יהודה אשר ראטה זצ"ל היה מהיושבים ראשונה אצל הרה"ק רבי דוד בידרמן האדמו"ר מלעלוב, ומקורבם של גדולי הפוסקים בירושלים בהם גאב"ד העדה החרדית רבי יוסף צבי דושינסקיא הגרי"ז מינצברג ועוד. השאיר אחריו כתבים רבים בענייני סת"ם, ובהם פסקים ומנהגים רבים מגדולי ירושלים אשר זכה ליצוק מים על ידם ולקבל הוראותיהם הלכה למעשה. הפריט מלווה באישור מהמומחה לזיהוי כתבי יד הרב שמעון שווארץ נכד הרב יהודה אשר ראטה זצ"ל.
החל מ $10000
פריט מס' : 032

דגם בית המקדש (בנין הורדוס) בנוי ומגולף בעץ מעשי ידי האמן הרב אלחנן אייבשיץ ז"ל

הרב אייבשיץ, יליד לודז' החל את מסע הבנייה עוד בטרם מלחמת העולם השניה. כך נבנה על ידו הדגם הראשון בשנת תרצ"ג - 1933 על פי מקורות תלמודיים. מפרשי המשנה והגמרא, כתבי יוסף בן מתתיהו (יוסיפוס פלאביוס) בספריו מלחמת היהודים ו"קדמוניות היהודים", בשיא מלאכתו התאים את הדגם לממצאים ארכיאולוגיים והתאמה לסגנון הבנייה ההרודיאני. כפי שהוא מספר בפתיחה לספרו "הבית השני בתפארתו", הספר המלווה לדגם שלפנינו נבנה בלמדנות עיונית וידע היסטורי מעמיק. הדגם הראשון שבנה עורר עניין רב בקרב לומדי תורה וחוקרי המקדש ובאותם שנים זכה אף למס' תשובות מהגאון רבי יוסף רוזין "הרוגאצ'ובי", תוך הפלגה שלא כדרכו על כוונתו של האמן לדעת גדולים. בזמנו, באו לראות את הדגם ובאו בדברים אודותיו, גאונה של פולין ורבה של פראגא רבי מנחם זעמבא הי"ד ורבי מאיר שפירא זצ"ל מייסד ישיבת חכמי לובלין והעומד בראשה. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, "זכה" היוצר לביקור מאיים של משלחת חיילים גרמניים, לאחר הלשנה של שוער הבית, שבאו לבדוק לדבריהם את המצודה הצבאית שבנה כשהם חוקרים היכן המצודה ומי מפעיל אותה. לאחר ביקור זה הדגם הוחרם, ומאז נעלמו עקבותיו. את שנות המלחמה עשה אייבשיץ בגטו לודז', אושוויץ-בירקנאו ועוד, בשנת תש"ה - 1945 שוחרר ע"י הרוסים ממחנה גרליץ. הרב אייבשיץ שב לפולין בודד בעולמו, נחוש להמשיך בתחביבו העתיק לבנין דגם חדש. זכרון מאלף מימיו בבלוק 20 במחנה אושוויץ-בירקנאו, מבטא את כישוריו המיוחדים לגלף בעץ אשר בזכותם ניצל ממוות, לאחר שהציע למפקד המחנה לגלף ממקלו בו היה חובט ביהודים סט כלי שחמט. אחרי שנים התפאר הרב אייבשיץ, איך הצליח להפוך מקל חובלים למקל נועם. בהמתנה לעלייה ב' עשה כשנה בבוקרסט שברומניה תוך ניצול הזמן בבניית דגם חדש כמתכונת הראשון, אותו אף הצליח לשלוח ארצה. הוא עצמו הוגלה לקפריסין, שם שהה כשנה והגיע ארצה בשלהי שנת תש"ז - 1947. בארץ, גילה פרטים חדשים על תוכנית הבית אליהם לא התוודע בעת שהותו בנכר, וכתוצאה מכך החל לבנות כלשונו את "הבית השלישי שלי". הדגם החדש נבנה בזעיר אנפין בקנה מידה של שני מילימטרים לכל אמה, כך שכל גודלו אינו עולה על מטר אחד רבוע, שכן 500 אמה רבועים אינם עולים על מטר רבוע בודד. בסיום חקירותיו ודרישותיו, נוצר הדגם שלפנינו. לימים, עלו לרגל לביתו שבקרית אתא גדולי ישראל מכל החוגים לשקלא וטריא בענייני המקדש ובניינו, מידותיו וענייניו, אשר הולידו ברבות הימים מחקרים רבים בנושא המקדש, בפרט את הירחון התורני "סיני" שע"י "מוסד הרב קוק" החל משנת תשל"ו - 1976. בעידוד רבותיו האדמו"רים ה"לב שמחה" וה"פני מנחם" מגור. נדפסו מחקריו והתאגדו לספר עב כרס (מעל 500 עמוד) שזכה למהדורות נוספות והפך לכלי עזר בסיסי לעוסקים בקדשים. במכתב הברכה של הפני מנחם מגור מפליג הרבי בשבחי הרב אייבשיץ וכותב "אני יודע שלמדת תורה מתוך הדחק ועברת הרבה, יהי רצון שיהא רצון מן שמיא לרפא את מכאוביך", תוך תוספת "אתה יודע שאיני נותן הסכמות, אבל ברכה שתצליח אברכך". מידות חוץ: 98X98 ס"מ. מידות פנים: 75X41 ס"מ. רצפה הוחלפה. פגמים. מצב כללי טוב.
החל מ $8000
פריט מס' : 033

טס לספר תורה מיניאטורי כסף. גליציה. תקס"ד | 1804.

טס לספר תורה מיניאטורי עבודת יד של ריקוע וחריטה באיזמל יוצאת דופן של נשר סביב צמחיה ופרחים. נושא הקדשה "הק' יצחק אייזיק בהרבאפרי זל... תקס"ד לפ"ק". 1804. גליצה - אוקראינה. מידות: 13/11 ס"מ. מצב מצוין. מקור: אוסף פרטי. משקל: 74 גרם.
החל מ $5000
פריט מס' : 034

טס מפואר לספר תורה כסף. וורשה. 1912. חתום.

טס כסף מפואר לס"ת מעשה ידי האמן היהודי J. Ehrlich ע"פ ההקדשה על הטס משנת תרע"ב ככל כנראה נעשה בשנת 1912. האמן היהודי המפורסם מוורשה J. Ehrlich עבד בסוף המאה ה -19 ותחילת המאה ה -20. הטס מעוטר בעבודת תבליט. גזירה. חריטה ואיזמל. הטס מעוטר בעבודת חריטה ותבליט מקצועית ומפוארת של צמחיה ופרחים בראשו אריות אוחזים בכתר במרכזו שער ומצדיו פרחים כאשר מעל השער צבי. הקדשה: "לביהכ"ס דטאלאליס" "נדבת האשה שרה ב"ר אברהם סטואנילעוויטש נפ כ"ו אדר תרע"ב".. סגנון הטס שלפנינו שימש לטסים בוורשה במחצית האחרונה של המאה ה -19 ונראה כי הועתקו ממודלים קודמים שנעשו באוקראינה. דגם מוקדם מסוג זה באוסף שטיגליץ. חתימות: האמן. המקום ואיכות הכסף. מידות: 31X27 ס"מ. משקל: 848 גרם. פגמים קלים. מצב כללי טוב.
החל מ $4500
פריט מס' : 035

זוג רימונים מתכת מפוארים לספר תורה. אלג'יר. תחילת המאה ה-20.

זוג רימונים מתכת מפוארים לספר תורה עבודת יציקה וגזירה של עלים וצמחיה. בתחתית עבודה ריקוע מרשימה של עלים וצמחיה. גובה: 32 ס"מ. ככל הנראה אלג'יר תחילת המאה ה-20. קוטר הרימונים: 11 ס"מ. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $500 החל מ $500
פריט מס' : 036

זוג פמוטים פליז 4 קנים. פולין. סוף המאה ה-19

זוג פמוטים פליז 4 קנים עבודת יציקה וחריטה. בחלקם העליון נשר דו צדדי עם כתר לראשו. במרכז זוג כנפים גדולות העומדים על אריות. בתחתית תבליטי תינוקות/ מלאכים. גובה: 40 ס"מ. רוחב: 26 ס"מ. מצב טוב מאוד.
החל מ $800
פריט מס' : 037

חנוכיה מנחושת מצופה כסף. בצלאל. תחילת המאה ה-20.

חנוכיה נחושת מצופה כסף תוצרת בצלאל בראשה כיתובים בהבלטה "בצלאל ירושלם" במרכזה אריות בעלי כנף אוחזים במנורה ומעליה כיתוב "הנרות הללו קודש הם" מצידיה תבליטים של עמודים ומעליהם דוגמאות של מטבעות. בתחתית כיתוב הבלטה "על הניסים ועל הנפלאות שעשית לאבותינו בימים ההם ובזמן הזה" דוגמת שערים מעל הקנים. מידות: 26.5X27.5X5 ס"מ. משקל: 666 גרם. מספר קנים מנותקים. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $500 החל מ $500
פריט מס' : 038

חנוכיה זהב 12 קרט. תוניס. המאה ה-20.

חנוכיה תוניסית עשויה זהב 12 קרט. בעיצוב של חנוכיה קדומה יותר. החנוכיה מעוטרת בעבודת יציקה. חריטה ותבליט עם מוטיבים של צמחיה ודגים כסגולה למזל. בראשה אבן חן. במרכזה עבודת גזירה של חלונות בסגנון צפון אפריקה וכיתוב בחריטה "על הנסים ועל הפורקן". חתימה לא מזוהה בגב החנוכיה ובתחתית. משקל: 322 גרם. אורך: 15 ס"מ. גובה: 8 ס"מ. רוחב: 3 ס"מ. הלחמה אלכסונית ותיקון לא מקצועי במרכז. מצב כללי טוב.
החל מ $14000
פריט מס' : 039

חנוכיה פליז.בסגנון סציליה איטליה. המאה ה-19.

חנוכיה פליז שזוהתה לראשונה ע"י מרדכי נרקיס בספר מנורת החנוכה כחנוכיה מסציליה - איטליה המאה ה-16. החנוכיה שלפנינו מאוחרת יותר וככל הנראה נעשתה במאה ה-19. מידות: 15/21 ס"מ. מצב כללי טוב.
החל מ $1000
פריט מס' : 040

מקל הליכה עץ וכסף. כנראה אנטישמי. המאה ה - 20.

מקל הליכה כנראה אנטישמי. עבודת גילוף עץ. בראשו מיכל קטן ומכסה בצורת כיפה עשויה כסף אורך: 94 ס"מ. מצב טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $500 החל מ $500
פריט מס' : 041

מקל הליכה אנטישמי נדיר ויחודי. אירופה. סוף המאה ה-19 תחילת המאה ה-20.

מקל הליכה אנטישמי עם ידית ברונזה בדמות יהודי חובש כיפה עטור זקן ופאות (אף גדול מעבר לפרופורציה). אורך: 95 ס"מ. אירופה. סוף המאה ה-19 תחילת המאה ה - 20. מצב טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $1000 החל מ $1000
פריט מס' : 042

מפצח אגוזים אנטישמי. אלזס- צרפת 1880 לערך.

פריט יחודי ונדיר מפצח אגוזים אנטישמי עשוי עץ אגוז בדמות יהודי עם זנב. במשיכת הזנב פיו נפתח ללוע להכנסת האגוזים. אלזס- צרפת 1880 לערך. גובה: 20.5 ס"מ. מצב מצוין. מקור: אוסף פרטי.
החל מ $1500
פריט מס' : 043

קופסת עץ לימון לטבק. וינה. בין השנים: 1820-1880

קופסת עץ לימון אורינטלית לטבק עבודת גילוף וצביעה של דיוקן אדם. עיניים עשויות זכוכית. בראשו מיכל נפתח לטבק. תושבת תואמת. נוצרה בוינה בין השנים: 1820-1880. מידות: גובה: 17 ס"מ. רוחב: 15 ס"מ. קוטר מכיל: 7 ס"מ. תושבת: 14X19 ס"מ. מצב מצוין.
החל מ $2500
פריט מס' : 044

כרזה אנטישמית של התעמולה הגרמנית משנת 1941.

כרזה של התעמולה הגרמנית les bobards sortent toujours du même nid עם איור מעשי ידי אנדרה דראן 1941. ציור של ציפורים שעפות סביב האנטנות של רשת BBC במיקומה בלונדון עם איור המפה של בריטניה. הכרזה מסמלת את "סיפורי מעשיות" תוכנית ששודרה ברדיו באנגליה. ארבע ציפורים עם דמויות: ליאון בלום, אדוארד דאלאדיה, פול ריינו ושארל דה גול. המחזיקים במקורם באנר עם סלוגן אנטי-גרמני, פרו-אנגלי או גוליסטי. כאשר שתי ציפורים עם סמלים של הבונים החופשיים ועל היהדות. מידות: 76X114 ס"מ. קרעים קלים. מצב כללי טוב.
החל מ $500
פריט מס' : 045

לוט 3 כרזות מהסדרה האנטישמית Musée des Horreurs "תערוכת המפלצות" / "מוזיאון הזוועות". צרפת. 1900.

לוט 3 כרזות מתוך 51 של הסדרה Musée des Horreurs "תערוכת המפלצות" / "מוזיאון הזוועות" כרזות אנטישמיות נגד מדינאים. עתונאים ודמויות יהודיות חשובות תומכי דרייפוס מאוירות בידי אמן אשר פעל תחת השם הבדוי ו. לנפווה (V. Lenepveu), נדפסו בדפוס ליטוגרפי צבועים ביד. הכרזות פורסמו לראשונה בפתיחת היריד העולמי בפריז בעיצומה של פרשת דרייפוס המפורסמת, לאחר מספר שבועות מהפצתן של כרזות אלו הורה משרד הפנים הצרפתי על איסור הפצתן ופרסומן הופסק. בסדרה 51 כרזות הוצגו אישים שונים בניהם: אמיל זולה, ז'ורז' פיקאר, צדוק כהן, בני משפחת רוטשילד, אלפרד דרייפוס ועוד. בקריקטורות נלעגות כאשר כל כרזה הוקדשה לאישיות אחרת. על פי רוב צויר בתוספת אבר חיה או גוף מפלצתי.מידות: 65X50 ס"מ. הכרזות הוצמדו לבד קנבס לשימור. מצב טוב.
החל מ $500
פריט מס' : 046

לוח 'שויתי' עם איורים וצירופי-אותיות להגנה ולשמירה. דפוס ב"ק - ירושלם המאה ה-19. נדיר

לוח 'שויתי' בהדפסת ליטוגרפיה. במרכזו מנורת "למנצח" גדולה, משני צדי המנורה מופיעים איורים של משה רבנו ואהרן הכהן. וכן איורים של המקומות הקדושים בארץ ישראל, ומגוון פסוקי ברכה, צירופי אותיות, שמות הקודש ושמות מלאכים, להגנה ולשמירה. מסביב ללוח מסגרת פרחונית המשולבת בפסוקים על ירושלים. בתחתית הלוח נכתב "כל מי שרואה את המנורה... וכל האומר למנצח בצורת המנורה לא יקרה לו שום מקרה רע ויצלח בכל מעשיו: – נדפס בדפוס... ישראל ב"ק הי"ו" מידות: 35X43 ס"מ. מצב: סימני קיפול קרעים קלים בקצוות. מצב כללי: טוב.
הפריט נמכר ב $2200 החל מ $500
פריט מס' : 047

שויתי מיניאטורי מפואר כתוב ומאויר ביד על קלף. איטליה. המאה ה-18.

שויתי מיניאטורי מפואר כתוב ומאויר ביד על קלף מהמאה ה-18. בדיו חומה במרכזו מנורת "למנצח" וזוג אריות עם זנבות כפולים. במסגרת נכתבו הפסוקים "דע לפני מי אתה עומד... סעפים שנאתי ותורתך אהבתי".. אש תמיד תוקד על המזבח לא תכבה.. תמים תהיה עם ה' אלהיך". מידות: 16.5X10.5 ס"מ. קמטים. קרעים קלים. כיתוב מטושטש בחלק מהמקומות. חוסר בטקסט בחלקו העליון. מצב כללי בינוני טוב.
החל מ $3000
פריט מס' : 048

דף בקבלה מעשית עם לחש "להוצאת השד מן האדם" שהיה בשימושו האישי של גדול המקובלים בדור האחרון הרב מרדכי שרעבי זי"ע. תגלית קבלית מרעישה.

ידוע ומפורסם כי המקובל הרב מרדכי שרעבי זצוק"ל התנגד בחריפות גדולה לקמעות מכל סוג שהם וכל אדם שבא אליו לישועה היה שואל אותו הרב אם יש בידו קמע באם ענה בחיוב היה דורש הרב זי"ע להביא את כל הקמעות אליו והיה גונזם. הדף שלפנינו ע"פ עדות שמש הרב, הרב שמואל שמואלי נכתב ע"י אחד המקובלים הגדולים בדורו ובו השתמש הרב בקריאת הלחש להוצאת שדים ודיבוקים מהזקוקים לישועה. בראשית הדף לחש. לחש בעיניו ולאחריו "סגולה להוצאת השד מן האדם יקרא באוזנו".. וזהו סוד גדול ולא ילמדו לעם הארץ".. סגולה לאהבה בן אדם לחבירו... כולל שמות ואיורים קבליים. הסתרנו את מחצית הדף בתמונות שלפניכם ע"פ האזהרה הכתובה "וזהו סוד גדול ולא ילמדו לעם הארץ"... מידות הדף: 16X10 ס"מ. הדף עבר שיקום מקצועי. מצב כללי טוב מאוד דף בקבלה מעשית שהיה בשימושו של גדול המקובלים בדור האחרון וסודות נוראים חקוקים בו חשוב ונדיר ביותר. יהי רצון שלא יצא מכשול תחת ידינו. הדף מלווה בצילום ובגבו אישור מהשמש הרב שמואל שמואלי "הריני מאשר בזה כי דף הסגולות ע"פ קבלה מעשית בתמונה מעבר היה בשימוש אצל המקובל האלוקי הר"ר מרדכי שרעבי זיע"א... הרב מרדכי שרעבי (תרס"ח-תשמ"ד | 1983-1908) היה מגדולי המקובלים בדור האחרון, ייסד את ישיבת המקובלים "נהר שלום", על שם רבי שלום שרעבי. התפרסם כאיש קדוש ובעל מופתים. רבים השכימו לביתו שהיה פתוח לרווחה לכל מבקש עצה וברכה. את הכספים שקיבל מציבור המבקרים הקדיש להחזקת הישיבה ובעיקר לתמיכה בנצרכים כאשר הוא עצמו הקפיד שלא ליהנות מכספים אלה וחי בפשטות ובצניעות רבה. העמיד תלמידים הרבה בהם נמנים הרב מאיר יהודא גץ זצ"ל (רב הכותל) הרב ציון ברכה. הרב שלום שמואלי ובנו הרב בניהו שמואלי שממלא את מקומו בראשות ישיבת נהר שלום. גדולתו בקבלה הייתה לשם דבר, וגדולי המקובלים היו פונים ומציעים לפניו את ספקותיהם על מנת שיפתור להם אותם, בהם ראש ישיבת בית א-ל הרב עובדיה הדאיה ועוד. רבבות השתתפו בהלוויתו ונטמן בהר המנוחות.
החל מ $5000
פריט מס' : 049

קמע גדול בקבלה מעשית. צפון אפריקה. המאה ה-19.

קמע גדול בכתב יד קבלה מעשית עם השבעות מלאכים ואיורים קבליים לא שגרתיים במרכזו קטעים מהזוהר בצורת חמסה. הקמע נכתב לאדם בשם "שלמה בן מסעודה". צפון אפריקה המאה ה-19. מידות: 43X28 ס"מ. סימני קיפול והדבקות בגב הקמע. מצב כללי בינוני.
הפריט נמכר ב $1000 החל מ $1000
פריט מס' : 050

קמע בקבלה מעשית ליוצאים למלחמה. צפון אפריקה. המאה ה-19.

קמע בכתב יד קבלה מעשית ליוצאים למלחמה "וזה סוד ההשבעה שתאמר בלכתך..." כולל השבעות מלאכים ואיורים קבליים לא שגרתיים איור אריה ובמרכזו שמות מלאכים. צפון אפריקה המאה ה-19. מידות: 43X28 ס"מ. פגמים. שיקום עם פגיעה בטקסט בחלקו התחתון. מידות: 34X21 ס"מ. סימני קיפול והדבקות בגב הקמע. מצב כללי בינוני.
הפריט נמכר ב $500 החל מ $500