ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090

מכירה אינטרנטית מבוססת זמן מס' 5 - 23.10.2019

 

מכירה מס' 26

תעלה אי"ה בימים הקרובים 

נשמח לראותכם

רח' הרב קוק 10 בני ברק

טל:03-9050090 

פקס:03-9050093

 

moreshet.auctions@gmail.com

אסף: 054-3053055

ניסים: 052-8861994

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 101

לוט 5 זוגות לוחות זיכרון לספר תורה. המאה ה-20.

לוט 5 זוגות לוחות זיכרון לספר תורה 4 מהן על קלף. עם שמות המקדישים והתורמים. 1 מהן על נייר עם לוחות הברית וציורי פרחים צבעוניים (פגמים). גדלים שונים מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 102

לוט חוברות ספרים ומסמכים נדירים של אגודת ישראל

1 חוברת אגודתנו. סקירה על פעולות אגודת ישראל, וקול קורא מכל הרבנים והאדמורי"ם להתאחד תחת האגודה וורשה טבת תרפ"א | 1921. בהוצאת שלומי אמוני ישראל בפולין. כא עמוד כולל מעטפת. מצב כלי טוב. 2 קובץ המכיל סקירה של פעולות אגודת ישראל בין השנים תרע"ב - תרפ"ג. עם כל הקול קורא של רבני ואדמו"רי האגודה. בתוכו מסמך מעניין דף רשום בכתב יד, הנראה כאילו בעליו הכין לעצמו נושאים כדי לדון בהם באספות, תחת הכותרת "צריך אני לדבר אודות" רשם הכותב 29 נושאים בענייני דת ומדינה, ודברים שקשורים לציפור נפשה של אגודת ישראל, בנוסף גם סימן לעצמו קטעים מתוך החוברת, יתכן שקשורים לתוכן הדף. 86 עמוד. מעטפת מנותקת, וקצת דפים אחרונים. מצב כללי טוב. 3 מספר גליונות כתב עת של אגודת ישראל שיצא לאור בוינה תרפ"ד | 1924. כתבה באידיש גרמנית העוסקת ברצח הק' ד"ר יעקב ישראל דהאן, בנוסף דו"ח הוצאות של האגודה, וכתבים נוספים חלקם בלועזית. 4 דו"ח פעילות של מרכז אגודת ישראל בארץ ישראל, ערב ראש השנה תרפ"ד. יצא לאור בקראקוב, כתוב בגרמנית. 5 מסמך היסטורי, מהראשונים שהוציאה אגודת ישראל, טופס קניית קרקע למען יסוד העיר בני ברק מטעם עמותת 'בית ונחלה' מיסודה של אגודת ישראל, בתוכו מפה עם הסברים על מיקום העיר והסיבות לעדיפותו הגיאוגרפית. כתוב באידיש - ווארשא תרפ"ג |1923. 6 מקבץ של 10 גליונות מסביבות השנים תרפ"א/ד חלקם של עיתון 'הדרך' של אגודת ישראל וחלקם בטאון 'בית יעקב' שהופץ לנשים בשפת האידיש. בהם הרבה כתבות וחדשות ומודעות קול קורא מגדולי ישראל באותה עת.
החל מ $50
פריט מס' : 103

לוט מסמכים של מוסדות שונים ירושלים

1 לוח שנה משנת תרס"ו שנשלח לנדיב "מוה' מאיר ליב בערמאן" [מוסף בכת"י] ממוסדות כנסת ישראל בתי מחסה לעניים שע"י הועד הכללי עם ציורים של בניני המוסדות. קרעים קלים בקצוות, מצב טוב 2 לוח שנה משנת תרס"ז מבית מסחר לאתרוגים ולולבים אשר לישיבת אהל משה מהרי"ל דיסקין. עם ציורי ירושלים וקברי אבות. מעט קרעים, מצב טוב. 3 מכתב ברכה שנה טובה משנת תרע"ה, לנדיב יעקב בערמאן [מוסף בכת"י] ממוסדות עץ חיים. עם חותמת המוסד וציורי בניני המוסדות. מצב טוב. 4 מודעה מבית מסחר כל שהוא בה הם מודיעים את תנאי מסחרם ואפשרויות ההתקשרות עמם. החתום מ. ליובאצקי. קרעים בקצוות, מצב טוב.
הפריט נמכר ב $130 החל מ $50
פריט מס' : 104

יזכור עם ישראל - ספר זכרון לנרצחי פרעות תרפ"ט

ספר "יזכור עם ישראל, את קדושי אב תרפ"ט", ספר זכרון עם רשמית שמותיהם ותמונותיהם של נרצחי פרעות תרפ"ט יצא לאור בירושלים אב תר"ץ [1930] במלאות שנה למאורעות. בהוצאת זאב הרלינג וא. צ. ברזין [הסופר הרב אבא צבי ברזין (תרנ"ח-תשכ"ח), נולד בליטא. עלה ארצה תרפ"ג. עורך העיתון 'צום יידישן פאלק', פרסם ספרים ומאמרים רבים בהיסטוריה של עם ישראל וארץ ישראל]. כריכה מקורית מוטבעת. שדרה מנותקת ופגומה. 272 עמ'. כתמים שונים. מצב כללי טוב. הספר כולל תצלומים וביוגרפיות קצרות של 133 הנרצחים בפרעות תרפ"ט ברחבי הארץ מחולקים לפי ערים: ירושלים, מוצא, חברון, תל אביב, באר טוביה, חולדה, חיפה, צפת ועין זיתים. בהקדמה זועקים המו"לים: "על מה ולמה נשחטו הרבנים ותלמידי חכמים... ועשרים וארבע תלמידי הישיבה... ומיטב הנוער הבונה והיוצר". הם פונים בדרישה לאחיהם בגולה לעלות לארץ, בטענה כי ככל שהתמעטו היהודים במקומות הטבח כך רבו הקרבנות. בסוף הספר ישנו תיאור מפורט של "העמל והמאמצים" שנעשו במשך חודשים ארוכים על מנת לאסוף את המידע על הנרצחים. התמונות נאספו מהמשפחות, אם כי מצוין בספר שרובן צולמו ע"י הצלם דוד לוריא מירושלים.
החל מ $50
פריט מס' : 105

ספר זכרון לקורבנות היהודים בסלוניקי בשואה - סלוניקי תש"ח | 1948

ספר מחווה וזיכרון לקורבנות היהודים במלחמת העולם השנייה Memoriam: Hommage aux Victimes Juives des Nazis en Grece מאת מייקל מולהו. סלוניקי - 1948. מצב טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $110 החל מ $50
פריט מס' : 106

קנקן קטן לחלב פורצלן אנטישמי. אנגליה תחילת המאה ה-20.

קנקן קטן לחלב פורצלן אנטישמי בדמות פייגין FAGIN ARTONE ENGLAND, צבוע ביד. גובה 10 ס"מ, גודל 4X5 ס"מ. מצב טוב מאוד.
החל מ $60
פריט מס' : 107

ספר ויקרא מתוך חומש נתיבות השלום עם 'הביאור' של מנדלסון - מהדורה ראשונה ברלין תקמ"ג | 1783

ספר ויקרא, חלק שלישי מתוך חמישה חומשי תורה 'נתיבות השלום' עם תרגום אשכנזי ומהדורה ראשונה של 'הביאור' מאת משה מנדלסון - ברלין תקמ"ג | 1783. ריח דף. עותק יפה, נדפס במקור ללא שער. חסרים 2 הדפים הראשונים שכוללים את הסכמת נפתלי הירץ ויזל. כריכת עור [מקורית?] עם פגמים. כתמים קרעים ופגמים קלים. מצב כללי טוב מאד.
החל מ $50
פריט מס' : 108

ספר משלי אסף מהדורה ראשונה - ברלין תקמ"ט | 1789

ספר משלי אסף, מזיופיו של המשכיל יצחק סנטוב (תקל"ב - תקס"ה). המחבר זייף את הספר מתחילתו ועד סופו כולל ההסכמות, וטען שהמחבר הוא לא אחר מאשר אסף המקראי בעל ה'מזמור לאסף' מספר תהילים, ואילו הוא חיבר רק את הביאור. למעשה כאמור הכל זיוף אחד גדול ומוצלח למדי. מהדורה ראשונה ברלין תקמ"ט | 1789. חתימת בעלות: נתנאל בן מרים. והקדשה בכת"י: מנחה היא שלוחה לאדוני ידידי ה'ה הגביר המהולל והמפורסם מהו"ר נתנאל בערגער נ"י ממני הק' משה אהרן בן זאב. חותמת בעלות: משה האמבורגר. [5], צו דף. נכרך מחדש, מעט כתמים, מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $60 החל מ $50
פריט מס' : 109

ספר "New Jewish Hymnal" תווים לבתי ספר דתיים - ניו יורק 1917

ספר "New Jewish Hymnal" ניו יורק. תווים לבתי ספר דתיים ולקהילות הצעירים מאת לואי וינשטיין, הנרי לואיס גדעון. ניו יורק 1917. ללא כריכה. מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 110

מצוקי ארץ - ספרו הראשון של נחום סוקולוב. ווארשא, תרל"ח | 1878

מצוקי ארץ - גיאוגרפיה פיסיקלית. ספרו הראשון של נחום סוקולוב, שכתבו בהיותו כבן 19 שנים בלבד. בדפוס גאלדמאן, ווארשא, תרל"ח [1878]. | נחום סוקולוב [1859-1936], עיתונאי, סופר ומנהיג ציוני. לבקשתו של הרצל תירגם סוקולוב את הרומן האוטופי שלו "אלטנוילנד". בין היתר מילא תפקיד חשוב בהשגתה ובהסברתה של הצהרת בלפור (1917), ייצג את התנועה הציונית בוועידת השלום בוורסאי (1919), ונבחר ליושב-ראש ההנהלה הציונית (1920). מכאן ואילך ניצח על כל הקונגרסים הציוניים, ובקונגרס השבעה-עשר (1931) אף נבחר במקום חיים וייצמן כנשיא ההסתדרות הציונית העולמית. נפטר בלונדון במאי 1936 וכעבור עשרים שנה הועברו עצמותיו לקבורה בירושלים. | דפים מנותקים. ללא כריכה. פגעי עש | 96 עמ'. 20 ס"מ. מצב כללי: בינוני-גרוע.
החל מ $50
פריט מס' : 111

יעקב טיראדא על תולדות יהודי הולנד - מהדורה ראשונה ווילנא תרמ"א | 1881

יעקב טיראדא, "ספור קורות יסוד המעלה לישוב היהודים הספרדים בהולאנדיא, בדרך הסיפור בלשון אשכנזית להחכם ד' פהיליפזאהן [יהודה לודוויג בן משה פיליפסון], על ידי ש.י.פ. [תרגום מאת שמואל יוסף פין מוילנא, מראשי המשכילים בעיר הו"ל את "פרחי צפון" בטאונה הראשון של תנועת ההשכלה בליטא וספרים נוספים על השכלה, היסטוריה ובלשנות] - מהדורה ראשונה בדפוס ש"י פין, ראזענקראנץ ושריפטזעטצער, וילנה תרמ"א | 1881. 144 עמ'. ספר היסטורי נדיר. דף השער מנותק. נקבי עש רבים. מצב כללי בינוני. כריכה קדמית מנותקת חלקית. כריכה בלויה.
החל מ $50
פריט מס' : 112

לוט 2 ספרים בגרמנית ולשון הקודש

1. Auswahl Historischer Stücke aus Hebräischen Schriftstellern vom Zweiten Jahrhundert bis in die Gegenwart, mit Vocalisiertem Texte, Deutscher Uebersetzung – מבחר של קטעים מחיבורים של סופרים עבריים מהמאה השנייה עד המאה ה-19, בעברית צחה עם ניקוד, תרגום לגרמנית והערות. סיפורים מהתלמוד ומדרשים, תולדות גדולי ישראל שונים ועוד. ברלין ת"ר | 1840. את הספר חיבר יוסף צדנר (בגרמנית: Joseph Zedner; ‏10 בפברואר 1804 - 10 באוקטובר 1871) ביבליוגרף יהודי גרמני וספרן, אשר למד בצעירותו אצל רבי עקיבא אייגר זצ"ל, עבד כמורה בבית ספר יהודי במקלנבורג-שטרליץ, וכספרן במחלקה לעברית במוזיאון הבריטי בלונדון - שם הוציא את קטלוג הספרים העבריים בספריית המוזיאון הבריטי. לונדון, 1867. X ,294 עמ'. ללא שדרת הכריכה, מצב כללי טוב.
2. Hebräisches und chaldäisches Handwörterbuch über das Alte Testament / von Wilhelm Gesenius - מילון עברי וארמי - גרמנית, לייפציג 1857-1861. 2 חלקים בכרך עב כרס, כריכה בלויה ומנותקת, מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 113

נדיר! מפתח לקבוע עתים - לוח למאה וחמישים שנה [1800-1950] - ריס אם ריין 1879

לוח נדיר למאה וחמישים שנה, בגרמנית עם כותר עברית "מפתח לקבוע עתים", משנת תרל"ט | 1879. נדפס בריס אם ריין בגרמניה ובו לוח עברי ולועזי למאה וחמישים שנה בין השנים 1800-1950. בתרגום חופשי מדף השער: "המפתח להמרה מיידית של כל תאריך אזרחי ליהודי המקביל ולהפך ללא שום חישוב". ראינו עותקים דומים ל-200 שנה, אולם לא מצאנו בספריות השונות וברישומים לוח כמו זה שלפנינו. ללא מספור דפים. נקבי עש, דפים שבירים בחלקם. קרעים ופגמים שונים. כריכה מנותקת. רישומים שונים. מצב כללי טוב - בינוני.
החל מ $50
פריט מס' : 114

לדוד צבי / ספר לכבוד יום הולדת ה-70 לרבי דוד צבי הופמן ממנהיגי יהדות גרמניה - ברלין תרע"ד | 1914 עם תמונתו

ספר לדוד צבי, "כולל דברי תורה ומדע, לכבוד הרב הגדול מהור"ר דוד צבי האפפמאנן נ"י ראש הישיבה בברלין, ביום מלאת לו שבעים שנה לימי חייו, מאת חביריו תלמידיו וידידיו..." מהדורה יחידה ונדירה ברלין תרע"ד | 1914. כרך מפואר ועב כרס מחולק ללשון הקודש מצידו האחר וגרמנית מצידו השני, בתחילת המאמרים בגרמנית תמונתו של רבי דוד צבי הופמן וצילום חתימתו. [1 - תמונה] 34, 462, 280 עמ'. מצב כללי טוב מאד. הגאון רבי דוד צבי הופמן (תר"ד - תרפ"ב), ממנהיגי יהדות גרמניה בסוף המאה ה-19, וממובילי אסכולת "תורה עם דרך ארץ". ראש בית המדרש לרבנים בברלין. מורה-הוראה ופוסק מקובל על היהדות החרדית בגרמניה. בעל מחבר "מלמד להועיל" ועוד, נודע בעיקר בשל חיבוריו על התורה אותם כתב בניסיון להילחם בביקורת המקרא שנפוצה בגרמניה באותם שנים, בהקדמתו לספר ויקרא כתב: "אם נרשה להכניס תיקונים בנוסח המקרא הלא נגיע לידי כך שלא נכיר כלל את כתבי קדשנו... ובמקום התנ"ך האלוקי יהיה בידנו תנ"ך אנושי... ואילו אנחנו כיהודים, ובייחוד כיהודים הנאמנים ליהדות המסורתית האמיתית, מחויבים ועומדים להיות שומרים את תורת אלהינו. היא ניתנה והופקדה בידינו למשמרת עולם. עד עכשיו שמרנו עליה באמונה, וגם להבא נהיה שומרים נאמנים לה". מגדולי תלמידי הכתב סופר, הרש"ר הירש, המהר"ם שיק, רבי עזריאל הילדסהיימר ועוד.
הפריט נמכר ב $150 החל מ $50
פריט מס' : 115

ספר נפלאות מהר"ל (מפראג) - לבוב תרע"א | 1910

ספר נפלאות מהר"ל "בו יסופר האותות המופתים והנפלאות ממרן הצדיק... מהר"ל מפראג זצוקלה"ה אשר הפליא לעשות גדולות ונוראות על ידי הגולם אשר ברא בכח חכמת הקבלה להלחם נגד עלילת דם שנפרצה בימיו". לבוב תרע"א | 1910. 56 עמוד. חתימות בעלות שונות. מעטפת קרועה מעט, דפים מנותקים, מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 116

לאספנים וסוחרים: גנזי יהודה 2 כרכים כתבים עתיקים ונדירים מגדולי תורה וחסידות - תשע"ו

כרך ב' צילומי כתבי יד נדירים מגנזי מקובלי ספרד וצדיקי גאליציא וקדושי ירושלים וצפת, גאוני הונגריה, ואדמורי רוסיא לבית טשערנאביל, ורבני פולין. כרך ג' כתבי יד משנות הש' המהרש"ל הב"ח הנודע ביהודה ועוד. בנוסף צילומים מרבינו עקיבא איגר ואדמורי רוסיא פולין גאליציא אונגארין וארץ ישראל. רובם רואים עתה אור בפעם הראשונה, בהוצאת אברהם דב יהודה מנדל 'מכון גנזים'.
הפריט נמכר ב $70 החל מ $50
פריט מס' : 117

ספרי ברית נדירים: ברית אברהם עם איורי (!) הדרכה לברית מילה - תוניס תש"ב | 1942 / ספר הברית - ג'רבא תרפ"ט | 1929 עותק חסר מהדורת כיס

ספר ברית אברהם מהדורת כיס, פיוטים והדרכות ותרשימים לברית מילה, כולל מנהגים ונוסחאות. בערבית יהודית [בשפה הערבית בכתב עברי]. עותק חסר מתחיל מעמוד 43. בסופו נוסח וסדר הברית בלועזית - ג'רבה תש"ב | 1942. כרוך עם 'ספר הברית' שער נפרד "דינים ומוסרים למילה" - ג'רבה תרפ"ט | 1929. חסר דף אחרון. רישומי בעלות בלועזית, כתמים קלים, מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 118

אוסף ספרי תפילה שנדפסו בבגדד

1. חוברת קטנה ונדירה, ספר מי כמוך לשון ושרח בל ערבי, נדפסה בבגדאד ללא שנת דפוס, לא מצאנו מהדורה כזאת שנרשמה ברישומים ביבליוגרפיים. כד עמ'. שער מעטפת פגום וקרוע. דף ראשון קרוע וחסר. נקבי עש וקרעים שונים. מצב כללי בינוני - גרוע. 2. קריאי מועד חלק שני, והוא תיקון ליל שבועות בחלקו השני עם שער נפרד אדרא רבא - בגדאד תר"ע | 1910. קרעים, רטיבות ופגמים רבים מצב כללי גרוע. 3-4. שני עותקים של קריאי מועד חלק שני, המהדורה השניה של הספר הקודם ברשימה זו - בגדאד תרצ"ו | 1936. עותק אחד חסר. בשני חתימה בעלות שלא נבדקה. עד, פד דף. מצב כללי טוב. קרעים קלים וכתמים שונים. 5. ספר מועדים לשמחה, תפלות לשלש רגלים כמנהג ק"ק בגדאד - ליוורנו תרצ"ג | 1933. 430 עמ'. מעבר לשער תמונת רבי עזרא ראובן דנגור רבה הראשי של בגדד. קרעים בשער ובעוד מס' דפים, בכמה מקומות עם פגיעות בטקסט. מצב כללי בינוני - טוב. 6. ספר מועדים לשמחה, תפלות לשלש רגלים כמנהג ק"ק בגדאד - דפוס הרב עזרא ראובן דנגור בגדאד תרס"ז | 1907. [4], רח דף. דפים רבים מנותקים. מצב כללי בינוני. 7. סדור מנחת ירושלים, כמנהג ק"ק בגדאד, נדפס ללא שער, מהדורה מיוחדת עם הדפסה בפנים הספר להקדשה לבתי כנסת. כנראה ליוורנו תרצ"ה | 1935. צ, [2], צא דף [במקור: צב דף - בעותק שלפנינו חסר הדף האחרון]. כריכה אחורית ושדרה חסרים, קרעים קלים ודפים מנותקים חלקית. מצב כללי טוב. 8-9. שני עותקים של סדר מנחה וערבית לשלש רגלים כמנהג ק"ק בגדאד, עם הקפות לשמחת תורה וברכת האילנות, ברכת המזון ופזמונים לחגים - ליוורנו תרצ"ה | 1935. ז, ב-קא דף. עותק אחד ללא שער ושבעת הדפים הראשונים. שני העותקים ללא ללא כריכה. קרעים שונים. מצבים משתנים. מצב כללי בינוני - טוב. 10. סדר עלוי הנשמות כמנהג ק"ק בגדאד - ליוורנו תרצ"ה | 1935. עב דף. בדפים לפני השער "תפילה לאומרה קודם הלמוד תהילים" בכתב יד ספרדי. בסופו "תפלה על הנפטר אחר הלמוד" גם כן באותו כתב יד ספרדי.חתימות בעלות שונות. כריכה מקורית, שדרה מודבקת. כתמים קלים מצב כללי טוב. 11. ספר כפור תמים, מחזור ליום כיפור, חלק שני כמנהג ק"ק ספרדים ומנהגי בגדאד - ליוורנו תרצ"ה | 1935. בדף אחרי השער תמונת רבי עזרא ראובן דנגור רבה הראשי של בגדד. [2], קנד-רסב דף. כריכות מנותקות, שער מנותק, ללא שדרה. מצב כללי טוב. 12. סדר חמש תעניות, כמנהג ק"ק בגדאד - בגדד תר"ץ | 1930. ללא כריכה. קיז דף. מצב כללי טוב. חותמת של "מדרש תלמוד תורה בגדאד". 13. ספר שיר השירים עם תרגום ושרח פי אל ערבי לפי מנהג יהודי בבל - ירושלם תשי"ד | 1954. [1], ג-סו עמ'. דף אחרון פגום וכרוך עקום, הדף שלפניו קרוע וחסר. מעבר לזה מצב כללי טוב.
החל מ $60
פריט מס' : 119

לוט 9 ספרים מדפוסי ג'רבה ותוניס

1. ספר עולת שבת - ג'רבה תש"ו | 1946. 2. ספר יוסף חי נר רבי יוסף מערבי - ג'רבה תש"ה | 1945. 3. ספר מחזור קטן - ג'רבה תשי"ז | 1957. 4. שער ומס' דפים בודדים מתוך ספר אזהרות בן דוד - תונס תרע"ו | 1916. 5. ספר שפתי רננות, סליחות - גרבה תש"ז | 1947. עותק חסר 6. מחזור לראש השנה כמנהג ק"ק ספרדים - סוסה תרפ"ו | 1926. 7. חלק מספר מעשה בראשית [ספירת דפים משובשת, כנראה לפנינו רק חלק מחלק ראשון] - סוסה תרפ"ה | 1925. 8. ספר ויאמר יצחק ג' חלקים, בסופו לחש מעניין לעין הרע. ספר מעניין בחלקו עם ערבית יהודית והסכמה של שלום יחזקאל שרגא הלברשטאם מצעשינוב (שושלת צאנז - רופשיץ) והרב מאיר מאזוז שליט"א בחיי אביו - ג'רבה תשכ"ה | 1965. 9. מנוחת שלום ספר שני - פירוש על תהילים בערבית יהודית - סוסה תר"צ | 1930. עותק פגום וחסר. מצבים משתנים, חלקם במצב גרוע.
החל מ $50
פריט מס' : 120

מקבץ ספרי תוניס ג'רבה וסוסה

1. ספר תהלים באותיות גדולות - דפוס מכלוף נג'אר סוסה. 2. ספר עולת התמיד השלם, סידור עם הוראות בערבית יהודית ובסופו תפילות לשלום המדינה, תפילה לשלום הנשיא זלמן שזר, תפילות ליום הזיכרון וליום העצמאות. נראה שחסר דף אחד או יותר בסוף - דפוס בועז חדאד ג'רבה תוניסי תשכ"ב | 1962. 3. ספר אביאסף ח"ב - דפוס בועז חדאד ג'רבה תוניזי תשכ"ד | 1964. 4. ספר זרע יעקב - דפוס סעדון פה אי ג'רבא תרח"צ | 1928. 5. ספר מחזור קטן, סליחות ובקשות לימים נוראים ועוד - אי ג'רבה צילום של מהדורת תשי"ז, נדפס מאוחר יותר לפי הוספת דיוקנו של רבי יוסף בן דוד גנאסיה שנפטר בתשכ"ב ודיוקנו של רבי אברהם כלפה שנפטר בתשמ"ט. 6. ספר כוס ישועות, הגדה של פסח ועוד. עם ערבית יהודית - ג'רבה תש"ז | 1947. מצבים משתנים, פגמים שונים. מצב כללי טוב - בינוני.
החל מ $50
פריט מס' : 121

לקוטים מפרדס חלק שני - מהדורה יחידה ארם צובה תרל"ג | 1873

ספר ליקוטים מפרדס, חלק שני, ליקוטים לפי ערכים, חומש שמות וויקרא, מאת רבי יצחק שרים מחכמי ארם צובא [חלב, סוריה] - מהדורה יחידה ארם צובה תרל"ג | 1873. עותק חסר. [2], ד-רף, סב דף (חסרים הדפים א' עד ד'). כריכה בלויה ופגומה. דפים מנותקים, כתמים קרעים ופגמים שונים. מצב כללי בינוני.
החל מ $50
פריט מס' : 122

נדיר! חופת חתנים בפורמט מאורך - עדן תרס"ב | 1902

ספר חופת חתנים, כמנהג ק"ק תימנים הע"י, כולל ענינים הללים חידויות נשווד ושירות... ונוסף גם הוא סדר קידושין... פה עדן תרס"ב | 1902. פורמט מאורך 9X21 ס"מ. מהדורה נדירה במיוחד של ספר זה. גם העותק שלפנינו אינו שלם ודפיו מתפוררים מאד ומכאן נדירותו של ספר זה שכמעט לא נשמר בגלל סוג הדף עליו הודפס. מצב כללי גרוע. כריכה עתיקה בלויה.
הפריט נמכר ב $60 החל מ $50
פריט מס' : 123

אוסף 9 ספרים דפים וחוברות - הודו

לוט ספרים הודיים כתובים ברובם בשפה המראטהית (מראטהית =השפה ההודית). תרגומי תפילות וכתבי הקודש. 1 ספר תהילים מתורגם כולו למראטהית, עם ציור לוחות הברית ועשרת הדברות בהודית בתחילתו ובסופו. עם הסכמת הראשל"צ רבי אליהו בקשי דורון. כריכה רכה 950 עמוד. 2 ספר תהילים מתורגם במלואו למראטהית, שני שערים, תמונות של אישיים יהודים הודיים, כריכה רכה חסרה בחלקה, 3 חוברת תפילה לנשים בשפה מראטהית עם הסכמות הרב ניסים מלכה ראש המועצה הדתית, ורב העיר צפניה דרורי, קרית שמונה משנת תשמ"ט. 4 ספר עם ציור כריכה: חטא העגל ומשה רבינו זורק את הלוחות. נראה כמו תרגום חומש. 5 חוברת באנגלית עם ציור פנים בית כנסת בהודו. תמונה בשער של אברהם ברק סאלעם. חותמת בעלות בלועזית: בן אליהו אליה "בית אליהו". וחותמת נוספת בלועזית: אליה בן אליאוו קרית מוצקין (חיפה - ישראל). 6 ספר בהודית עם סמל מגן דוד בשער ובתוכו הכיתוב 'ציון'. וסמל לוחות הברית עם דגלי ישראל, תמונות אישיים יהודים הודיים. תיקונים בכתב יד. 7 חוברת עם סמל מגן דוד בדף הכריכה. כתובה במראטהית. בנוסף חוברת וספר כתובים בשפה מראטהית. מצב משתנים, חלקם ללא כריכה, רובם במצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 124

לוט אוסף ספרי תחינות מענה לשון חלקם נדירים שנות הת"ר

1 מענה לשון עתיק ללא כריכה ושער, ללא מספור עמודים מצב כללי גרוע. 2 מענה לשון עם עברי טייטש פיעטרקוב - תרפ"ט | 1929. קמד דף. 288 עמוד. כריכה מנותקת חלקית מצב כללי טוב. 3 ספר שערי דמעה השלם עם מענה לשון ירושלים תרנ"ח | 1898. עם עברי טייטש וציורים של קברי צדיקים, הוצאה ראשונה כפי שמעיד דף השער, בהוצאת בימ"ס א' לאנדא - וסלאנט עט בורקי" [2], נג דף. כריכה מנותקת חלקית מצב כללי טוב. 4 ספר שערי דמעה עם מענה לשון הוצאה שלישית ירושלים תרפ"ד | 1924. עם עברי טייטש וציורים, חתימת בעלות. [2], נד דף. מצב כללי טוב. 5 ספר שערי דמעה עם מענה לשון הוצאה רביעית ירושלים תרצ"ד | 1934. עברי טייטש וציורי קברי צדיקים [2], נד דף. מצב כללי טוב. 6 ספר מענה לשון עם עברי טייטש פשעמישל ללא ציון שנה. [4], פ דף, 159 עמוד. כריכות מנותקות ללא שדרה דפים נפרדים מצב כללי גרוע. 7 ספר מענה לשון עם עברי טייטש ווארשא ללא ציון שנה. 189 עמוד, צד דף. חסרים כמה דפים בהתחלה כריכה מנותקת מצב כללי טוב. 8 ספר מענה לשון בודפסט ללא ציון שנה. שער נוסף בלועזית, עם פירוש בהונגרית. כריכה מקורית [4], 191 עמוד. מצב כללי טוב. 9 ספר מענה לשון ווארשא - תר"צ | 1930. עם עברי טייטש, צה דף, 189 עמוד. כריכה מנותקת חלקית מצב כללי בינוני. 10 קונטרס מענה לשון עם עברי טייטש פארלאג ללא ציון שנה. כיתובים לא מפוענחים ללא מספור עמודים מצב כללי טוב. 11 מענה לשון וינה תרס"א | 1926. עם תרגום לגרמנית, שער נוסף בגרמנית. בסופו תחינות בגרמנית עם שער ומספור נפרד. [4], 192 עמוד. 32 עמוד
החל מ $150
פריט מס' : 125

אוסף תריסר ספרי תפילה חלקם עם תרגומי לאדינו, עברי טייטש ופירושים שונים - רובם נדירים שנות הש' - ת"ר

1. מקבץ דפים מתוך תיקוני שבת מוקדם, לא זוהתה המהדורה והשנה, דפים עג-צה. עם תרגום חלקי ליידיש באותיות צו"ר. קרעים ופגמים רבים. מצב כללי בינוני - גרוע. 2. עותק חסר של מחזור כולל תפילות ופיוטים לר"ה ויו"כ, כמנהג פולין פיהם ומעהרין - ווין תקס"ט | 1909. [1], (חסר עד דף יב) רי דף. כרכת עור (מקורית?) בלויה, מעט נקבי עש. פגמים וכתמים שונים. מצב כללי בינוני - טוב. 3. סידור בית יוסף, נוסח אשכנז, "מלוקט מסדור האריז"ל ומכל הסידורים המיוסדים על דבריו הקדושים עם ביאור הכוונת הפשטיות... נוסף לזה פירוש יקר בשם "מקור חיים" אשר נקבצו באו בו עניינים ופירושים נבחרים מכמה צדיקים וחסידי עליון... בסוף הסדור נלוה ספר תהילים עם מעמדות עם פי' מקור חיים..." - וויען בית מסחר הספרים של ר' יוסף שלעזינגער בשנת תרפ"ב [1922]. [1], ד-כ, שפא, יג, קיב, מ דף. שער מיוחד לתהילים. סידור מיוחד, חשוב ומעניין, עם תוספות חסידיות רבות, תפילה קודם התפילה לרבי אלימלך מליז'ענסק, תיקוני שבת, קריאת שמע של האר"י ז"ל ועוד. לאורך הסידור והתהילים פירוש בשם 'מקור חיים' בו משולבים בין היתר גם דברי תורה וחסידות מהבעש"ט הק' ותלמידיו, קדושת לוי, מאור עיניים, דגל מחנה אפרים ועוד ועוד. פגמים וכתמים שונים. מצב כללי טוב. 4. סדר תפלות למועדים טובים, כמנהג ק"ק ספרדים, מחזור לשלוש רגלים, כולל "פירוש להושענות ... וטעם ההקפות בז' ימי החג ... מפי' הרב ר"ש [ר' שמעון] בר צמח המכונה דוראן" (דף נ,ב). בדף קיט: "אמר מנחם עזריה מפאנו ... סדרתי הקפות [להושענא רבה]... וחדשתי פזמון על שם פנחס בהקפה הששית (!)" - ויניציאה שצ"ט | 1639. עותק חסר שער ודפים נוספים, בהם: מ', עג ואולי עוד (לא נבדק דף דף). כולל גם הגדה של פסח עם לאדינו. רנה דף. כריכת עור כנראה מקורית, עם פגמים קלים. כתמים ופגמים קלים. דפים מנותקים חלקית. מצב כללי טוב. 5. סידור ישועות ישראל כמנהג ספרד, עם ליקוטים חסידיים שונים, "וכעת הוספנו: תיקון הכללי מהצדיק האלקי הר' נחמן [מברסלב]... ולוח משל"ה הקדוש..." - טרנוב [קראקא] תרע"ג? | 1913. עם הסכמות חסידיות. כתמים ופגמים שונים. מצב כללי טוב. 6. מחזור של מועדים, כמנהג קהל קדוש ספרדים, חלק שני, כנראה ויניציאה? תקל"ב? | 1772?. עם תרגומי לאדינו במספר מקומות. קרעים ופגמים רבים. מצב כללי בינוני. חסר שער וכנראה דף אחד נוסף. 7. סדר תפילה, כמנהג בגדאד ואגפיה - ליוורנו תרצ"ו | 1936. שער קרוע וחסר. פורטרט של רבה הראשי של בגדד הרב עזרא ראובן דנגור. עותק חסר מתחיל בדף ג'-רסז דף.נקבי עש, קרעים וכתמים רבים. מצב כללי בינוני. כריכה בלויה. 8. סידור דרך החיים - כנראה וינה / בודפשט תרל"ט | 1879. [1], רלא, [3], ריד-רלד, קעב, ט, [3]; [1 - שער מיוחד לתהילים], נד, [1], כד דף. כריכה מקורית פגומה עם דבק בשדרה. נקבי עש, כתמים ופגמים שונים. מצב כללי טוב. 9. סידור דרך החיים אשכנז, עם קדם שער צבעוני - ווילנא תרנ"ח | 1898. [2], 6 [צ"ל: 8], 994, 128, 3-63, 80 עמ'. נקבי עש, פגמים וכתמים רבים. מצב כללי בינוני. 10. מחזור עם כוונת הפייטן ליום כפור, עם עברי טייטש באותיות צו"ר בשער: באותיות אמשטרדם, באמת נדפס בפיורדא בשנת: כ'י בי'ו'ם' ה'זה י'כ'פ'ר' ע'ל'י'כ'ם' [תקנ"א | 1791]. [1], כג, [8], קכו, פה ד'. מקוטלג בספריה הלאומית במדור נדירים. כריכה מקורית נאה מוטבעת, מנותקת, עם פגמים. כתמים ופגמים קלים. מצב כללי טוב. 11. סידור בית יוסף, נוסח אשכנז [מהדורה נוספת של הסידור שמופיע כאן וממוספר 3] [תרפ"ט] | 1929. כריכה מקורית עם פגמים שונים. הסידור עם כתמים קלים. מצב כללי טוב. 12. תהילים ומעמדות, עם עברי טייטש באותיות צו"ר, במקור חלק מסידור קרבן מנחה עם שער נפרד - זולצבאך תקנ"ג | 1793. קא דף [במקור: קכח], חסר חלק מהמעמדות, התהילים מופיע כולו. קרע בשער. כתמים ונקבי עש. מצב כללי בינוני - טוב.
החל מ $60