ברוך הבא אורח, באפשרותך או לצור חשבון
התקשר 03-9050090

מכירה אינטרנטית מבוססת זמן מס' 4 - 17.06.2019

 

סנן לפי
תצוגה
תצוגה מוצרים בעמוד
פריט מס' : 101

לוח משולש לשמונים שנה [מיניאטורי] - ירושלם תרצ"ג | 1933 עם דף נוסף נדיר

לוח משלש לשמונים שנה, משנת התרס 1900, עד שנת התשמ 1980. א. לוח לשמונים שנה, ב. לוח השמונים, ג. לוח בר מצווה, מאת נחום אריה צלניקר בירושלם - ירושלים מנחם אב תרצ"ג | 1933. מיניאטורי 11.5 ס"מ. 1 דף, 32, 2, 32, 8 עמ'. ודף נוסף בצבע כחול שלא מצאנו כמותו בעותקים אחרים עם תקוני הטעויות ותוכן, כרוך בתוך הלוח. פגמים קלים בכמה מקומות, מצב כללי טוב מאד.
החל מ $50
פריט מס' : 102

לוט 5 כרכים של "לוח ירושלים" תש"ב | 1942 ואילך

לוט 5 'שנים'של לוח ירושלים, בעריכתו של הרב דב נתן ברינקר, עם דינים ומנהגים, זכרונות וציונים, זמנים, פרקי הנ"ך והדף היומי - לוח חשוב שמאגד בתוכו חומר רב ערך בתולדות ירושלים עיה"ק. 1. שנה שניה - תש"ב | 1941 2. שנה שביעית - תש"ז | 1946 3. שנה עשירית - תש"י | | 1949. 4. שנה האחת עשרה - תשי"א | 1950. 5. שנה השתים עשרה - תשי"ב | 1951. בעריכת דב בר יקר לאחר פטירתו בשנה קודם של ברינקר, בתחילת הכרך מודפסת תמונתו של ברינקר לזכרו. נקבי עש, כתמים וקרעים קלים. מצב כללי טוב. הרב דב נתן ברינקר, פעיל במעש וברוח בחיי הישוב ובשנותיה הראשונות של המדינה. ברינקר עבד כמזכירו הספרותי וכעוזרו של אברהם משה לונץ בשנים 1913–1916, בשנים אלו סייע בידי לונץ, שהיה עיוור, להוציא לאור את האלמנך "לוח ארץ ישראל" ואת השנתון "ירושלים", שעסק במחקרים סביב העיר ירושלים. כעבור 20 שנה ביקש ברינקר להמשיך מפעלים ספרותיים אלו באמצעות האלמנך החדש "לוח ירושלים", אותו החל להוציא לאור. הלוח נדפס במשך שתים עשרה שנים ברציפות (1952-1940), וחדל לצאת לאור בעקבות פטירתו של ברינקר. בלוח ישנו חומר היסטורי רב ערך על ירושלים וחיי היהודים בה.
החל מ $50
פריט מס' : 103

לוח לשנת תש"ח [1948] ישיבת ובית התבשיל שומרי אמונים ירושלם

לוח לשנת תש"ח, שנשלח לתורמי ישיבה ובית התבשיל ומעון ומחסה לפליטים "שומרי אמונים" בעיה"ק ירושלים ת"ו, כולל המולדות, זמני כניסת השבת ובגבו מכתב בקשת תרומה מהנהלת המוסד. קרעים בשוליים, נגב בגוף הלוח, מצב כללי בינוני - טוב.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 104

לוט 2 חוברות נדירות שנדפסו ערב השואה ע"י הרב חיים ביברפלד מברלין

1. מנהגי בית המדרש הישן דק"ק בערלין, העתקתים עפ"י מה שקיבלתי מהראשונים אשר היו לפני, הק' חיים בן רבי אברהם ביבערפעלד רב ומ"מ בביהמ"ד הנ"ל. חוברת שנכתבה ערב חורבן יהודות אירופה בשואה - ברלין תרצ"ז | 1937. על-פי השערות החוקרים כנראה חש הרב כי קרב קץ הקהילה, ולכן מיהר להדפיס קונטרס זה טרם יהיה החורבן ואכן לא כתב הרב דברי הקדמה או סיום. עטיפת קרטון מקורית, כרוכה בכריכה פשוטה נוספת. 15 עמוד. 17.5 ס"מ. מצב מצוין. נדיר. 2. חוברת ואלו ההלכות - כולל כל הלכה למשה מסיני הנמצאים בש"ס ובפירושיו... אני הק' חיים בן... מו"ה אברהם ז"ל ביבערפעלד - ברלין תרצ"ט | 1939. בעברית וגרמנית. כיכת מעטפת קדמית חסרה. קרעים בכמה מפינות הדפים, מצב כללי טוב.
החל מ $70
פריט מס' : 105

כתובה מודפסת על קלף

כתובה צבעונית מודפסת על קלף. סביב כיתוב נוסח הכתובה. ציורים מרהיבים של הכותל המערבי. קבר רחל. כתר תורה. 12 השבטים. צמחיה ופרחים. ועוד. מידות: 50X73 ס"מ. דהוי בחלקו. פגמים קלים. מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 106

לוט מענין של עיתונים מתקופות פטירתם של אדמור"י וגדולי ישראל

לוט עיתונים מענינים מפטירתם של גדולי ישראל מהם: עיתון 'שערים' אדר תשל"ז, שבעה להסתלקותו של האדמו"ר הבית ישראל מגור. עיתון 'המודיע' אדר תשל"ז פטירתו של הבית ישראל מגור. עיתון 'המודיע' כסלו תשכ"ג, על פטירתו של הגאון הרב אהרן קוטלר. עיתון 'המודיע' אייר תשל"ב, על פטירתו של האדמו"ר מוויזניץ. עם מוסף מיוחד במלאות שלשים להסתלקותו. 'המודיע' טבת תשל"ט, על פטירתו של הגאון רבי חיים שמואלביץ. 'המודיע' תמוז תשכ"ו, על פטירתו של הגאון הרב זלמן סורוצקין. 'המודיע' אדר תשל"א, על פטירתו של כ"ק האדמו"ר מבאיאן. 'המודיע' שבט תשל"ח, על פטירתו של האדמו"ר מספינקא. 'דגלנו' אייר תשל"ט, על פטירתו של הגאון הרב בנימין מנדלסון. ועוד. גדלים ומצבים שונים. לוט חשוב.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 107

לוט 3 כרזות בשמו של הבבא סאלי על החינוך העצמאי ועל הבחירות

1. כרזה מודפסת מחודש תשרי תשי"ג, הקוראת להכניס את הילדים ללמוד במוסדות החינוך העצמאי בארץ ישראל. קפלים וכתמים שונים וקרעים קלים. 2. קול קורא מהבבא סאלי לתמיכה במפלגת "תמי" של בן אחיו מר אהרן אבוחצירא שר הדתות, צילום תמונתו עם הבבא סאלי בצידו האחד ובצידו השני מכתב תמיכה בחתימת הבבא סאלי. 3. קול קורא מחודש חשוון תשכ"ו לתמיכה בחזית דתית לאומית עם צילום מכתב הבבא סאלי. מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 108

דיוקן של יוסף טרומפלדור בתבליט פליז עם מגן דוד

תבליט פליז, בצורת מגן דוד בתוך עיטור מעוגל, עם דיוקן וכיתוב של יוסף טרומפלדור. יוסף טרוּמְפֶּלְדוֹר (יוסף ולדימירוביץ' תרומפלדור (תרמ"א - תר"פ | 1880-1820), לוחם יהודי, מנהיג ציוני סוציאליסטי וחלוץ. מהלך חייו, גבורתו ונפילתו בקרב תל חי הפכוהו לדמות מופת ציונית ולגיבור לאומי. זאב ז'בוטינסקי, מנהיג הרוויזיוניסטים וחברו הקרוב של טרומפלדור, הקים תנועת נוער על שמו - בית"ר: ברית יוסף תרומפלדור. קיבוץ תל יוסף, שהקימו אנשי גדוד העבודה נקרא על שמו - בקיבוץ נמצא מוזיאון "בית טרומפלדור" ובו ידו התותבת של טרומפלדור. 12x9.5 ס"מ.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 109

לוט ספרי שואה

לוט ספרי שואה לא מצויים. 1. בכף הקלע - יחזקאל הרפנס. ירושלים. תשמ"ח, 1998. הוצאת אגודת "זכור" בישראל לתיעוד מסירות הנפש בגיא ההריגה. 2. לוחות ושברי לוחות (עץ שתול על פלגי דמעות) - בן ציון קלוגמן על ר' יחיאל מנחם מנס זיטניצקי ז"ל. הוצאת גנזך קידוש השם. תשנ"א. 3. ניצוץ אנוש - יעקב דבירי (חולון תשל"ד) 4. ספר זכרון קדושים ליהודי קרפטורוס-מרמורש מאת שלמה רוזמן. תשכ"ט, 1968. הספר באידיש עם הרבה תמונות מכיל זכרונות מעניינים על אדמורי ורבני הונגריה. 5. שואה וגבורה (רקע, קורות, משמעות) מבחר מאמרים בהוצאת יד ושם. תשל"ו, 1976. 6. ספר עדות - יעקב קורץ. רשימותיו של יהודי מוצל מן הגהינום הנאצי בפולין. תירגם מכתב יד באידיש- מ. בן אליעזר. הוצאת עם עובד. תל אביב. תש"ד, 1944.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 110

אוסף 10 ספרי שארית הפליטה

1. ספר נועם מגדים וכבוד התורה, נדפס ע"י תלמידי ישיבת עץ חיים חסידי באבוב בפערנוואלד בגרמניה איזור אמריקאי. 2. כתבי קודש עשרים וארבעה - מלכים א' ומלכים ב' - וועד ההצלה מינכן תש"ח | 1948. 3. ספר פרקי רבי אליעזר - לנדסבר הוצאת יצחקי תש"ח | 1948. עם חותמת 'נדפס בגרמניה'. 4. מסכת תענית מתלמוד בבלי מהדורה קטנה 20 ס"מ - וועד ההצלה מינכן תש"ז | 1947. 5. מחזור ראש השנה ויום הכיפורים כמנהג ספרד - יו"ל ע"י הג'וינט בגרמניה תש"ז | 1947. 6. ספר שמלה חדשה על הלכות שחיטה וטריפות - מינכן תש"ח | 1948. חותמת מעניינת של "לשכה אירופית של כ"ק אדמו"ר שליט"א מליובאוויטש - פריז" בראשה עמד הרב בנימין אליהו גרודצקי. 7. מסכתות מגילה מתלמוד בבלי ומסכת שקלים מתלמוד ירושלמי מהדורה קטנה 20 ס"מ - וועד ההצלה מינכן תש"ז | 1947. 8. סדור שיורי טהרה נוסח אשכנז - יצא לאור ע"י ועד העזרה שע"י רבנות לונדון תש"ו | 1946. 9. מקראות גדולות יהושע שופטים - הוצאת המחלקה לתרבות של מרכז מזרחי ותורה ועבודה של שארית הפליטה בגרמניה - מינכן תש"ז | 1947. 10. מסכת גיטין מתלמוד בבלי הודפסה ע"י וועד ההצלה עם דף מקדים ברכה לרבי אליעזר סילבר זצ"ל. ללא דף שער. מצבים משתנים, בחלקם סימני רטיבות, כתמים וקרעים שונים. מצב כללי בינוני - טוב.
הפריט נמכר ב $60 החל מ $50
פריט מס' : 111

לוט 3 הגדות של פסח שארית הפליטה

1. הגדה של פסח בהוצאת הוועד למען גולי קפריסין דפוס יבנה תל אביב. 2. הגדה של פסח בהוצאת הועד היהודי האמריקאי המאוחד לסיוע (ג'וינט). דפוס יבנה תל אביב תש"ח | 1948. 3. הגדה של פסח עם ליקוטים מתלמידי הבעש"ט - הוצאת יפה פרנוולד תש"ו | 1946. בכולם כתמי שימוש שונים. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $100 החל מ $50
פריט מס' : 112

סט שלם 10 כרכים של משניות שנדפסו בהונגריה בתקופת השואה מהספרים האחרונים שנדפסו לפני חורבן יהדות הונגריה

סט שלם של משניות בכריכות בד מפוארות שיצאו לאור ע"י משה חיים שטיינער בדיארמאט [בפועל נדפס בבודפשט] תש"ג לערך | 1943?. החוקר והאספן ישראל מהלמן, כתב על מהדורה זו: יקר מציאות. כנראה, נדפס כאחד הספרים האחרונים באונגריא תחת תקופת הנאצים. ההדפסה נפסקה, כנראה, באמצע. אולם לפנינו סט שלם הכולל את כל החלקים של המשניות במהדורה זו. על הספרים הקדשה באנגלית: מתנת יאנג ישראל באיסטרן פראקווי לרב הקהילה הרב הרולד [צבי דב] קנוטופסקי, לרגל סיום "בבא קמא" 22/05/1949. חלקם משדרות הכריכות פגומות, מצב כללי טוב מאד.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 113

"לזכר עולם" ספר לזכרם של רבנים קורבנות השואה - צרפת 1947

לזכר עולם, Memorial, en souvenir de nos rabbins et ministres officiants victimes de la barbarie nazie [לזכר רבנינו... קורבנות הנאצים]. הוצאת Consistoire central des Israélites de France et d'Algérie [הקונסיסטוריה המרכזית של יהודי צרפת ואלג'יריה], - פריז, 1947. צרפתית. ספר אשר נדפס לזכרם של רבנים אשר נספו בשואה, עם תצלומים וטקסטים ביוגרפיים קצרים. בין הרבנים הנזכרים בספר: רנה הירשלר, רבה הראשי של שטרסבורג; יוסף וינר, רבה הראשי של בלגיה; ארנסט גינסבורגר (Ginsburger), רבה הראשי של ז'נבה; לאון ברמן, הרב הראשי של ליל (צרפת); ואחרים. הקדמה מאת ישעיה שוורץ, הרב הראשי של צרפת, ומבוא מאת לאון מייס (Meiss), יושב ראש הקונסיסטוריה המרכזית של יהודי צרפת. 62 עמ', 23.5 ס"מ. מצב טוב. חותמת ספריה. כריכה קשה מודפסת, עם פגם בשדרה.
החל מ $50
פריט מס' : 114

אוסף ספרי יהדות והיסטוריה יהודית באנגלית.

אוסף מגוון ומעניין של ספרי יהדות והיסטוריה יהודית באנגלית. 1. the book of legends(ספר האגדות) - סיפורים מהתלמוד והמדרש חלק ראשון התקופה התנכי"ת. המחבר: היימן גולדין. ניו-יורק, 1929. 2. code of jewish law(קוד ההלכה היהודית) - תרגום של הקיצור שו"ע לאנגלית. המתרגם: היימן גולדין. ניו-יורק, 1961. 3. קיצור שו"ע חלק שלישי עם תרגום ע"י ר' חיים אליהו גולדין. 4. the friday night book(ספר יום שישי בלילה) - קובץ מעורב של ענייני יהדות שונים. הוצאת שונצינו, לונדון, 1933. 5.the mitzvoth their aim and purpose(המצוות מטרתם וכוונתם) - המחבר: ד"ר אהרן ברט. ירושלים, 1949. 6. a guide to life(מדריך לחיים) - ההלכות והמנהגים של האבלות. המחבר: הרב ד"ר h.rabinowicz. אנגליה, 1964. 7. history of the jews(ההיסטוריה של היהודים)- המחבר: פול גודמן. לונדון, 1939. 8. religion of the civilized world and judaism(הדת של העולם המתורבת והיהדות) - המחבר: h.j. kisch. לןנדון, תחילת המאה ה-20. 9. the story of the jewish people( סיפורו של העם היהודי)חלק שלישי - המחבר: ג'ק מיירס. לונדון, 1925. 10. why i am a jew(מדוע אני יהודי) - המחבר: אדמונד פלג. הוצאת ויקטור גולנץ, לונדון, 1943. 11. the jewish problem(הבעיה היהודית) - המחבר: לואיס גולדינג. הספר מלווה בתמונות. הוצאת פינגווין, לונדון, 1939. 12. the prayers of israel(תפילות ישראל) - המחבר: ר' יוסף היינמן. ירושלים, 1951. 13. manual of jewish history and literature(המדריך של ההיסטוריה היהודית וספרותה) - המחבר: ד"ר דוד קסל. לונדון, 1913. 14. the book of jewish thoughts(ספר המחשבות היהודיות) - המחבר: הרב הראשי של הממלכה המאוחדת ד"ר יוסף צבי הרץ. בהוצאת משרד הרב הראשי, לונדון, 1944.
החל מ $50
פריט מס' : 115

istorija novosadskih jevreja [תולדות יהודי נובי סאד] - תל אביב 1972

istorija novosadskih jevreja [תולדות יהודי נובי סאד] - תל אביב 1972. בקרואטית על יהודי העיר, רבניה, חברה קדישא ועוד. עם צילומי פקסימיליות ותמונות שונות. מצב כללי טוב. נובי סאד (לטינית: Novi Sad) היא העיר השנייה בגודלה בסרביה, ככל הנראה התיישבו יהודים מבלגרד באזור נובי סאד של ימינו במאה ה-16. בראשית המאה ה-18 ידוע על שלוש משפחות יהודיות שחיו בעיר. יש עדויות לקיומם של בית כנסת ובית קברות ב-1717. "חברה קדישא" נוסדה ב-1729 ובית הספר היהודי הראשון ב-1802. בחציה השני של המאה ה-19 משכה הקהילה מהגרים רבים, בעיקר מן הקהילות הקטנות יותר של אזור הבאצ'קה, מערב וויבודינה. רמת ארגונה ויכולותיה הכלכליות התפתחו. בראשית המאה ה-20 מנתה הקהילה, כ-2,000 איש, בין מלחמות העולם התקיימו חיי קהילה תוססים. הקהילה הפעילה בית ספר, בית אבות, מועדוני ספורט ומרכז תרבות. פעלו בה ארגונים ציונים ויצאו לאור עיתונים יהודים. עם הכיבוש ההונגרי ב-1941 מנתה האוכלוסייה כ-4,100 נפש מתוך אוכלוסייה כוללת של כ-80,000 נפש. הקהילה הושמדה במספר שלבים, על ידי ההונגרים ואחר כך על ידי הנאצים. כ-1,200 מיהודי נובי סאד שרדו בשואה, והחיים היהודיים בעיר התחדשו בזעיר אנפין לאחר המלחמה. בית הכנסת, שנבזז אך לא ניזוק, נחנך מחדש והוא משמש כיום כאולם להופעות מוזיקה, אך הקהילה מתפללת בו בחגים. כיום מונה הקהילה כ-400 יהודים.
החל מ $50
פריט מס' : 116

צדק ורשע [דרמה] - קראקא תקפ"ב | 1822 נדיר!

ספר צדק ורשע, דרמה בארבע מערכות, מחזה שיר ומליצה בדרך שיחה מאת ר' מנחם מנדל ב"ר שמשון זילברשטיין מלבוב. בשמות החותמים הגאון רבי אפרים זלמן מרגליות, ורבי צבי דוד הלוי אב"ד קראקא - נכד ה"חכם צבי" - מהדורה נדירה קראקא תקפ"ב | 1822. דף השער חסר. מספור הדפים משובש. ראה עוד: וינוגרד, דפוסי קראקא 510, רדלהיים 92, פרידברג, בית עקד ספרים צ - 58.רישמוי בעלות שונים, כתמים וקרעים קלים, מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $50 החל מ $50
פריט מס' : 117

ספר תהילים עם ביאורו של משה מנדלסון - פראג תקס"ו | 1806 עותק מושלם בכריכה מקורית

עותק שלם ויפהפה ספר תהלים עם תרגום אשכנזי מהרב רבנו משה בן מנחם זצ"ל [מנדלסון] - פראג תקס"ו | 1806. קפג, 5 דף. כריכה דמוי עור, בלויה מעט, עם פגמים בשדרה. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $170 החל מ $70
פריט מס' : 118

סדרת ספרי- the history of the music. מהדורה מיוחדת ומרהיבה למנויים של cassel & company.

סדרת ספרי- the history of the music. שנערכה על ידי פרופסור סיר f.a. gore ouseley, פרופסור למוזיקה באוניברסיטת אוקספורד. תחילת המאה ה- 20. מהדורה מיוחדת ומרהיבה למנויים של cassel & company. שלפי מה שכתוב בפתקית המצורפת לתחילת כל כרך לא נמכרה בחנויות. המהדורה מפוארת ביותר עם תמונות ותחריטים ורישומי תווים עם כריכה כחולה וכיתוב ועיטורים מוזהבים ואף שולי הדפים מוזהבים. לפנינו 4 כרכים מהסידרה 2,3,4,5 כרך ראשון חסר חוץ מזה נראה שאין עוד כרכים חסרים. מצב טוב מאוד.
הפריט נמכר ב $60 החל מ $50
פריט מס' : 119

לוט 4 ספרים שחיבר הסופר ישראל זנגוויל באנגלית. מהדורה מיוחדת ממוספרת וחתומה. לונדון 1925. ונוסף עליהם ספר הגותו על היהדות והציונות.

3 מספריו של הסופר ישראל זנגוויל באנגלית שנדפסו במהדורה מיוחדת ממוספרת וחתומה עם ציורים צבעוניים ותחריטים. לונדון 1925. הכרכים שלפנינו אלו כרכים 1,2,7: 1. children of the ghetto 2. the king of schnorrers 7. the mantle of elijah המהדורה הזו נדפסה ב 1000 עותקים בלבד וזה העותק ה 590. בנוסף המחבר חתם את שמו בכתב ידו בכרך הראשון. הספרים כרוכים בכריכה אדומה מוזהבת עם סמלי מגן דוד. נוסף לספרים אלו גם ספרו ההגותי על משנתו הציונית ועל היהדות באנגלית: the voice of jerusalem. ניו-יורק, 1921. ישראל זַנְגְוִויל (באנגלית: Israel Zangwill.‏ 1864 – 1926) היה סופר יהודי-אנגלי נודע ופעיל ציוני. ולאחר מכן, מייסד התנועה הטריטוריאליסטית היהודית. לאחר דחיית הקונגרס הציוני השביעי את תוכנית אוגנדה, עזב ישראל זנגוויל את התנועה הציונית וייסד את הארגון הטריטוריאלי, שחיפש בית לאומי לעם היהודי לא בהכרח בארץ ישראל. מבין האפשרויות שהציג וניסה ליישם היו קנדה ואוסטרליה. ספרו "ילדי הגטו" (ראה אור ב-1892) מספר על יהודי הגר בגטו המטיל ספק בדתו אך למרות זאת ממשיך בערכי היהדות מתוך סיפוק רוחני. ספר זה זכה להצלחה בינלאומית. "מלך השנוררים" (עובד למחזה בצרפת על ידי הסופר צרפתי-ישראלי מרקו קוסקס, בשם: "Le Roi des Schnorrers"). מצב כללי טוב מאוד.
החל מ $120
פריט מס' : 120

שירים ומכתבים מרבי מאיר אבולעאפיה - הוצאת שוקן ברלין תרצ"ו | 1936 עם הקדשת המחבר חיים ברודי בחרוזים

שירים ומכתבים מרבי מאיר אבולעאפיה, מתוך הספר השני של ידיעות המכון לחקר השירה העברית ירושלים, מאת חיים בראדי (הרב חיים ברודי [תרכ"ח - תש"ב | 1868-1942] רב, ביביליוגרף, בלשן, ומהחוקרים החשובים ביותר של שירת ימי הביניים של יהדות ספרד). בהוצאת שוקן ברלין תרצ"ו | 1936. בשער הספר כתב המחבר הקדשה בחרוזים לרב משה סילבר וחתם את שמו בראשי תיבות "חב"ר". סימני רטיבות בעיקר בשוליים התחתונים של הספר, מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $60 החל מ $50
פריט מס' : 121

חוברת נדירה תכנית לימודים לכל בתי הספר העבריים בגליציה ובוקובינה - למברג תר"ע | 1910

תכנית למודים לכל בתי הספר העברים בגליציה ובוקובינה עובדה ע"י רפאל סופר מן נשיא הסתדרות המורים בעיבריים באוסטריה, הוגהה ונתאשרה מטעם הועידה החמישית של הסתדרות המורים העבריים שהייתה בלבוב ניסן ה'תר"ע. חוברת נדירה ומיוחדת. 15 עמודים. הערות ותיקונים בעפרון, כתמי זמן שונים. מצב כללי טוב.
החל מ $50
פריט מס' : 122

"הפרגוד" ספר פולמוסי נדיר לשאלת העגונה פולמוס נגד הצעת הרבנים הקונסרבטיבים מאת ר' יעקב גרשון שיין. ניו יורק. תרצ"ז | 1937.

הפרגוד - לשאלת העגונה פולמוס נגד הצעת הרבנים הקונסרבטיבים להתקין תקנה לפתרון שאלת העגונות, מאת ר' יעקב גרשון שיין. ניו יורק. תרצ"ז, 1937. בשנות השלושים של המאה ה-20, התעוררו הקונסרבטיבים בארצות הברית לחפש פתרון לבעית העגונות שנוצרה במקרים שבני הזוג התגרשו רק בערכאות, והבעל מסרב לתת גט כדת וכדין ישראל. הרב הקונסרבטיבי יהודה ליב עפשטיין, רב ב״קהלת ישראל״ בברוקליין, מאסס. (״הוא כבושם טהור בין יתר חבריו הקונסרבטיבים, שלמד תורה הרבה, הולך כרב אמיתי ירא וחרד״, כלשון אחד המתנגדים) עסק בנושא במשך שנים והציע פתרון הלכתי. לדבריו אפשר היה לתקן שבעת החתונה קודם החופה, החתן יעשה את הכלה (או אדם אחר) שליח לכתוב את הגט בעצמה בעתיד, במקרים מיוחדים של עגינות. את ההצעה שלו הוא פירסם בספר ״הצעה למען תקנת העגונות״, ושלחו לרבנים שונים בכל רחבי תבל. נגדו יצאו רוב מנין ובנין של הרבנים מכל רחבי תבל, ונכתבו ספרים וחוברות שונים נגד הצעתו. אחד מאותם ספרים הוא הספר שלפנינו "הפרגוד". בתחילת הספר הזה נדפס "מחאה גלויה" נגד הצעתו של רביי אפשטיין מאת גדולי רבני אירופה. החותמים על המחאה הם: רח"ע גורדזיסקי, רח"ה אייגעש מווילנא בעל ה"מרחשת", ר' שמעון שקאפ, ר' ברוך בער ליבוביץ מקמניץ ור' אלחנן וסרמן. כריכה רכה מנותקת מוכתמת וקרועה מעט בקצוות. 137 עמ'. מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $60 החל מ $60
פריט מס' : 123

סדר תודה ותפילה לכבוד חצי יובל לבית הכנסת "סטאק ניואינגטן"- לונדון 1928 נדיר!

חוברת נדירה באנגלית שיצאה לאור בלונדון בשנת 1928 לכבוד חצי היובל לבית הכנסת 'סטאק ניואינגטן' בלונדון. החוברת כוללת היסטוריה קצרה של בית הכנסת ויסודו, והאישים המייסדים שלו באנגלית, וכמו כן תחריט של פנים בית הכנסת וההיכל. בנוסף ישנם בחוברת תמונות על נייר כרומו של רבני בית הכנסת ובעלי תפקידים אחרים בו (בין האישים בתמונות ישנו הברון נתן צ'רלס רוטשילד צאצא לבית רוטשילד המפורסם). החוברת כוללת גם סדר תפילה ומזמורים בעברית עם תרגום אנגלי שתיקנו לכבוד האירוע. בין התפילות ישנה תפילת הנותן תשועה למלכים לכבוד מלך אנגליה המלך ג'ורג' ומלכת אנגליה המלכה מרי ונסיך וויילס הנסיך אדוארד, וכל משפחת המלוכה. 24 עמודים. החוברת במצב טוב מאוד. לא מצאנו כמותה בספריות וברישומים ביבליוגרפיים.
החל מ $50
פריט מס' : 124

דיוואן אלאג'אני מן כלאם אלאנדאלוס [אוצר השירים האנדלוסי] - מהדורה יחידה אלג'יר תרס"ה | 1905 נדיר!

ספרו של המוזיקאי היהודי - אלג'יראי אדמונד נתן די מכלוף יאפיל (בצרפתית: Edmond Nathan Yafil‏ 1874–1928), דיוואן אלאג'אני מן כלאם אלאנדאלוס [בתרגום חופשי: אוצר השירים האנדלוסי] - ערבית יהודית, מהדורה יחידה, אלג'יר תרס"ה | 1905. רקע: יאפיל למד בנעוריו מוזיקה אצל מוחמד בן עלי ספינג'ה שהיה אחד מגדולי המוזיקאים האלג'יראים של התקופה, ונודע בבקיאותו ברזי המוזיקה האנדלוסית הקלאסית כפי שהשתמרה באלג'יריה. ממנו למד יאפיל את ה"צנעה" (מערכת הנובה האלג'יראית), כולל קטעים נדירים מהרפרטואר הקלאסי של המוזיקה האנדלוסית-אלג'יראית אשר הועבר באופן מסורתי בין אמן לתלמיד, ומעולם לא הועלה על כתב. אומנים זכו להכרה וליוקרה לפי מידת בקיאותם ביסודות המוזיקליים הקלאסים, ולכן מיעטו לשתף את הידע שלהם עם זרים או אף עם תלמידיהם. עקב זאת עלה חשש שלאחר מותם של האמנים הגדולים יישכחו חלק מהמסורות. מודע לצורך לשמר את המסורות, למד יאפיל את יסודות המוזיקה המערבית ואת הרישום בתיווי מערבי. בשיתוף פעולה עם המוזיקולוג הצרפתי הנודע ז׳ול רואנה ועם מורו מוחמד בן עלי ספינג'ה, הוציא לאור עשרים ושבע מחברות של מבחר קטעי נובות אלג'יריות בתיווי מערבי בשם "רפרטואר של מוזיקה ערבית ומאורית" (Répertoire de la musique arabe et maure). בנוסף לשיתוף פעולה זה, עבד יאפיל באופן עצמאי לשימור מאות לחנים ועיבודים, הפיק הקלטות והוציא לאור שני כרכים של שירים - אחד בערבית והשני בערבית יהודית ספר זה שלפנינו. הספר מפורק ללא שדרה, עם כריכת מעטפת מקורית מנותקת, כתמים שונים וקרעים קלים, מצב כללי בינוני.
הפריט נמכר ב $260 החל מ $50
פריט מס' : 125

לוט 2 ספרי קראים: הקדשיות - קהיר 1928 / זכרון לראשונים מחברת שמינית - סנט פטרבורג 1903

1. ספר הקדשיות - שירים בפרוזה מאת מוראד פרג (1867–1956 - משורר, עיתונאי, משפטן ותאולוג יהודי-קראי, מחשובי היוצרים היהודים במצרים בעת החדשה), עם תמונת המחבר. נדפס בדפוס אשיר בקהיר 1928. 2. ספר זכרון לראשונים מחברת שמינית - השריד והפליט מספרי המצות הראשונים לבני מקרא [הקראים] לענן הנשיא, בנימין נהאונדי ודניאל אלקומסי. לקוטי קדמוניות לקורות דת בני מקרא וספרותם חלק שני לשמחה פינסקר. יצא לאור ע"י אברהם אליהו הרכבי סנט פטרבורג תרס"ג | 1903. עם הקדשה בכתב יד "מתנה לעדת היהודים הקראים בארץ ישראל...". מצב כללי טוב.
הפריט נמכר ב $80 החל מ $50